Wchodził do sklepu, pakował i po prostu wychodził - 60-latek już w rękach policji

2020-06-06 08:01:25 (ost. akt: 2020-06-23 07:41:29)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Policjanci z Ełku zatrzymali 60-latka, który z samoobsługowych sklepów na terenie całego miasta kradł markowy alkohol, artykuły spożywcze i przemysłowe. Mężczyzna przez kilka dni maja ukradł towary o wartości blisko 600 złotych. Usłyszał zarzuty kradzieży.
Do policjantów zaczęły napływać informacje o kradzieżach z różnych marketów na terenie Ełku. Wykorzystując m.in. nagrania ze sklepowych monitoringów policjanci szybko ustalili, kto mógł dopuścić się szeregu kradzieży. Ustalono, że sprawcą kradzieży był 60-latek. Został przez policjantów zatrzymany.

Jak się okazało, przyjeżdżał do Ełku z terenu gminy Prostki i systematycznie dokonywał kradzieży sklepowych. Mężczyzna pod pozorem zakupów pakował w swoje torby różne artykuły i wychodził ze sklepu nie płacąc za towar. Na swoje łupy wybierał zwykle markowe produkty: alkohol z wyższej półki czy kosztowne wędliny.

Mężczyzna przez kilka dni maja ukradł towary o wartości blisko 600 złotych.

Policjanci ustalili także, że 60-latek kradł na terenie Grajewa. Niewykluczone, że ma on na swoim koncie także inne kradzieże. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży.
Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5