Zakrapiana jazda seniora - namierzyli go zaniepokojeni mieszkańcy

2020-06-01 11:45:09 (ost. akt: 2020-06-01 12:02:05)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał 74-latek, który został zatrzymany w gminie Stare Juchy. Policjantów o takim kierowcy powiadomili zaniepokojeni mieszkańcy, widząc jego niebezpieczne manewry na drodze. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.
Kolejny raz dzięki reakcji i zgłoszeniu mieszkańców policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Do zdarzenia doszło wczoraj (31.05.2020r.) na terenie gminy Stare Juchy.

Świadków zaniepokoiły niebezpieczne manewry kierowcy volkswagena. Zadzwonili pod numer alarmowy, powiadamiając o swoich podejrzeniach. Policjanci zatrzymali wskazany pojazd, kiedy przejeżdżał przez chodnik.

Za kierownicą siedział kompletnie pijany mężczyzna. 74-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Jego stan zdecydowanie nie pozwalał na bezpieczne kierowanie autem. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i konsekwencje finansowe.

Każdy obywatelski sygnał o podejrzeniu nietrzeźwego kierowcy jest przez policjantów sprawdzany. Takie zgłoszenie świadczy o dbałości o wspólne bezpieczeństwo na drodze i poczuciu społecznej wagi problemu. Informując, możemy uratować komuś życie i zdrowie.

mat. KPP w Ełku


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (1 czerwca) wydaniu m.in.


gietrzwałd jubileuszNa wakacje na świętą Warmię
Pandemia sprawiła, że większość z nas wakacje spędzi w kraju. Samorządowcy chcą przyciągnąć turystów na Warmię. — Chcemy zaoferować nowy produkt – Szlak Świętej Warmii – mówi Andrzej Abako, starosta powiatu olsztyńskiego.

Powstanie państwowa sieciówka?
To całkiem realny scenariusz. Zapowiedział to Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych. I nie chodzi o lokalną sieć, a o coś dużo większego. Ekonomiści i przedstawiciele branży patrzą na ten pomysł z dużą dozą sceptycyzmu.

Moje najpiękniejsze wspomnienie z dzieciństwa
Dlaczego warto pielęgnować wspomnienia? Proste. Bo są jedynym, co kiedyś nam pozostanie. Wspomnienia mają niesamowitą moc przywoływania dobrych emocji. Czemu tak rzadko z tego korzystamy? W pośpiechu dnia codziennego zapominamy o tych chwilach. Udało nam się jednak zachęcić kilka osób do wspomnień z najpiękniejszego okresu ich życia - dzieciństwa.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5