Sypią się mandaty za łamanie kwarantanny i spacerowanie bez celu

2020-04-09 11:32:38 (ost. akt: 2020-04-09 12:20:17)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Kolejny dzień przyniósł kolejne policyjne interwencje związane z łamaniem obowiązujących zakazów. Mundurowi apelują do mieszkańców regionu, aby stosowali się do wprowadzonych obostrzeń. Policja twierdzi, że wszystkie te przepisy zostały wprowadzone dla naszego wspólnego bezpieczeństwa.
W ciągu dnia policjanci interweniowali wobec osób, które złamały zasady obowiązkowej kwarantanny i opuściły swoje mieszkania. Kobieta z Ełku wyszła na spacer z psem. Natomiast mężczyzna na podwórku zajmował się kotami...

– Oczywiście trzeba być odpowiedzialnym wobec zwierząt, ale w czasie kwarantanny należy poprosić kogoś znajomego o pomoc w opiece na nimi. Można także poszukać na portalach społecznościowych wolontariusza, który wyprowadzi naszego czworonoga na spacer - twierdzi ełcka policja i przypomina, że wychodzenie z domu niesie ryzyko zarażenia oraz jest zagrożone karą grzywny w wysokości do 30 tysięcy złotych.

Niestety interwencji związanych z łamaniem przepisów nie brakuje. Podczas nocnego patrolowania Ełku po godzinie 3:00 policjanci zauważyli spacerujących młodych mężczyzn. Okazało się, że jeden z nich przyjechał z Warszawy i panowie wspólnie wybrali się na nocne zwiedzanie miasta. Zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych.

Policja stoi na stanowisku, że obowiązujące przepisy są po to, by minimalizować sytuacje związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce. Mundurowi apelują o przemyślenie każdej decyzji związanej z wyjściem z domu.

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. od czwartku maseczki #2904034 | 89.229.*.* 10 kwi 2020 17:59

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Ojjj.... już widzę hejterów hehehe A po co, a konstytucja, a nie chronią...

  1. zimny browarek #2903727 | 83.28.*.* 10 kwi 2020 11:12

   Ile interwencji służb, tyle tyle interpretacji przepisu, który niestety jest nie do końca dopracowany i z tąd wynikają dyskusje . Jednak to co dziś oglądałem w tv, pokazało jak Ci co wprowadzają zakaz, nakazy, maja to głęboko w poważaniu. Rocznica katastrofy, na placu zbiórka, ok, wszyscy stoją w pewnej odległości od siebie ale mimo to jest zbiorowisko, nikt nie przestrzega podstawowych zasad typu rękawiczki a nawet maseczki, natomiast dziennikarze jeden na drugim z aparatami. W Krakowie wysiada Pan Prezydent z samochodu i pokazuje jak o się ma do hasła: ZOSTAŃ W DOMU. a przecież mógł przemówić z Pałacu Prezydenckiego i powiedzieć ze co roku był w Krakowie, jednak w tym z powodu panującej sytuacji musiał pozostać w domu I to byłoby przesłanie.Nie wspomnę tez o narażaniu zdrowia przysługującej mu ochrony.

   Ocena komentarza: warty uwagi (17) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Obywatel #2903291 | 213.5.*.* 9 kwi 2020 16:28

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Do wszystkich którzy zasłaniają się ustawami i tym że policja nie może wystawiać mandatów. Tu wszystkich zdziwie! Najpierw jest zdrowie a później konstytutucja i inne ustawy więc siedzicie w domu i nie wychodzicie bo w sądzie nie ma co walczyć ze szlusznascia mandatu. Pozdrawiam. Zdrowia i wytrwałości w tym ciężkim czasie jaki mamy.

    1. Mirek #2903274 | 89.228.*.* 9 kwi 2020 16:13

     Nie wpuszczajcie do miasta aut na innych blachach. Już widać na parkingach pod blokami, pełno przyjezdnych. Gdzie są służby, które mają obowiązek dbać o nasze bezpieczeństwo. Exodus świąteczny się zaczął.

     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

     1. X #2903251 | 89.228.*.* 9 kwi 2020 15:44

      Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. SZP. Czytając Wasze komentarze mam wrażenie,że żyjecie w innym kraju. Gdzie Państwa odpowiedzialność? Jeśli nie szanujecie własnego i najbliższych zdrowia to przynajmniej szanujcie zdrowie tych co je Wam ratują -SŁUŻBIE ZDROWIA . JAK ICH ZABRAKNIE TO DOPIERO BĘDZIE TRAGEDIA!

      Pokaż wszystkie komentarze (15)
      2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5