Pili piwo w centrum miasta za nic mając nowe obostrzenia

2020-04-02 11:01:06 (ost. akt: 2020-04-02 11:10:06)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Wyjątkową ignorancją obowiązujących przepisów wykazali się trzej mężczyźni, którzy wspólnie spożywali piwo w miejscu publicznym. Policjanci "pomogli" panom zakończyć spotkanie, a oni sami nie widzieli nic niewłaściwego i groźnego w swoim zachowaniu. Teraz za złamanie przepisów mężczyźni odpowiedzą przed sądem.
Niestety zdarzają się osoby, które ignorują obowiązujące przepisy i tym samym narażają zdrowie nas wszystkich. Lekkomyślność i arogancja wobec podstawowych zasad mogą przyczyniać się do rozprzestrzeniania się wirusa. Reagują policjanci, by skutecznie wyegzekwować odpowiednie i odpowiedzialne zachowanie.

Jedną z takich interwencji policjanci podjęli wczoraj (01.04.2020r.). W trakcie patrolowania ulic Ełku zauważyli trzech mężczyzn stojących przy sklepie w centrum miasta i pijących piwo. Policjanci poinformowali ich o aktualnie obowiązujących przepisach jednak mężczyźni bardzo lekceważąco podeszli do tych informacji i zaleceń. Jeden z nich twierdził, że nudzi mu się w domu i dlatego spotkał się z kolegami. Drugi, że nie widzi żadnego realnego zagrożenia i sensu wprowadzonych zasad. Policjanci zakończyli to nielegalne spotkanie.

Teraz mężczyźni odpowiedzą przed sądem. W związku z licznymi naruszeniami przepisów funkcjonariusze skierują wnioski o ukaranie tych mężczyzn. Wszyscy odpowiedzą za niestosowanie się da zakazów porządkowych oraz spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.

Dodatkowo w trakcie legitymowania okazało się, że jeden z mężczyzn jest poszukiwany, ponieważ uchyla się od odbycia kary pozbawienia wolności. 38-latek trafił do aresztu śledczego, gdzie spędzi 2 najbliższe miesiące.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Elczanin #2898848 | 89.228.*.* 2 kwi 2020 16:51

    Teraz mu się będzie nudziło znacznie bardziej :) a kary prosimy jak najwyższe wysoki sądzie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5