Policjant po służbie uniemożliwił jazdę nietrzeźwemu kierowcy

2020-03-16 11:05:05 (ost. akt: 2020-03-16 11:07:56)

Autor zdjęcia: policja

Policjant z Ełku po zakończonej służbie zauważył niebezpiecznie poruszającą się toyotę po ulicach miasta. Sposób jazdy tego kierowcy wzbudził podejrzenia policjanta, dlatego uniemożliwił mu dalszą jazdę. Wezwany patrol potwierdził przypuszczenia czujnego policjanta – 33-letni kierowca toyoty miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
Policyjna czujność nie kończy się wraz z odwieszeniem munduru do szafy i zakończeniem pracy. Pokazuje to postawa ełckiego policjanta.

W minioną sobotę wieczorem po zakończeniu służby i opuszczeniu komendy, wracając do domu swoim samochodem, zauważył niebezpiecznie poruszający się pojazd. Kierowca toyoty nienaturalnie zmieniał prędkość i miał problemy z zachowaniem prostego toru jazdy. Ten sposób jazdy wskazywał, że kierowca może być pod działaniem alkoholu. O swoich podejrzeniach policjant powiadomił oficera dyżurnego. Zachowanie kierującego stanowiło realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Gdy pojazd zatrzymał się przy bloku policjant odebrał kierowcy kluczyki i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia policjanta. 33-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna podróżował z pasażerem. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień i konsekwencje finansowe.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5