Sukcesy i wyzwania karateków z Dojo Sosnowski

2020-02-27 12:51:04 (ost. akt: 2020-02-27 13:00:45)

Autor zdjęcia: KSK Shinkyokushin Dojo Sosnowski

Kadra Klubu Sportowego Karate Shinkyokushin Dojo Sosnowski może być w pełni zadowolona z formy swoich podopiecznych. Z zawodów kumite przywieźli całą paletę medali, w tym dwa złote, a już niebawem wezmą udział w Pucharze Polski.
Zawodnicy klubu z Chruściel zdawali egzaminy na stopnie i spędzali aktywnie czas podczas zorganizowanych ferii klubowych, m.in. mierzyli się z zawodnikami z innych klubów. Nie próżnowała także kadra klubu. Sensei Grzegorz Sosnowski wziął udział w Zimowym Seminarium Karate TBST w Grodzisku Mazowieckim, gdzie czerpał wiedzę od japońskich instruktorek.

Druga połowa lutego to dla podopiecznych dojo nieco bardziej intensywny reżym treningowy. Karatecy, w tym najmłodszy narybek klubu, przygotowywali się do nadchodzących zawodów - Ikon Challenge & First Step, zaplanowanych na 22 lutego, w Tykocinie. Trenerów Dojo Sosnowski cieszy fakt, że rodzice najmłodszych dzieci doceniają pasję swoich pociech i wspierają je w rozliczny sposób.

— Doceniamy rodziców, którzy pomagają, np. dowożąc dzieci na zajęcia. Dzięki temu dzieciaki mogły skupić się na ciężkich treningach, w które były bardzo zaangażowane. Ich postawę także doceniamy — mówi Oskar Sosnowski z Klubu Sportowego Karate Shinkyokushin Dojo Sosnowski.

Między innymi to przełożyło się na duży sukces karateków z Chruściel na prestiżowych zawodach w Tykocinie. Wrócili z 12 pucharami i dyplomami. W kategorii „dzieci” najmłodsi podopieczni KSK Shinkyokushin Dojo Sosnowski wywalczyli pierwsze miejsce, trzy drugie i tyle samo trzecich. Byli to odpowiednio: Antoni Siejka (złoto); Antonina Archacka, Leon Arciszewski i Błażej Gosiewski (srebro); Karolina Święcińska oraz Michał Puczyłowski (brąz). W kategogii „kadeci” proporcje były takie same. Oliwer Szawarejko wywalczył 1. Miejsce, Nikola Kanoza, Szymon Piasecki oraz Dawid Stefanowicz zdobyli srebra, a trzecie pozycje zajęły Zuzia Stefanowicz i Julia Kruskowska.

— W zawodach wzięło udział około 150 zawodników. Nasi podopieczni byli najkrócej trenującymi sztukę karate zawodnikami biorącymi udział w tym starcie i stoczyli walki z osobami, które już startowały. Dziękujemy wszystkim Sempai za opiekę oraz rodzicom i wszystkim członkom klubu,
którzy nie brali udziału w zawodach a byli obecni — czytamy na facebook’u Dojo Sosnowski.

Dla podopiecznych klubu zawody w Tykocinie były swoistymi eliminacjami przed kolejnym, dużym wydarzeniem. W sobotę, 4 kwietnia, w Limanowej odbędzie się 1 Otwarty Puchar Polski Karate Kyokushin. To między innymi do nich od początku roku przygotowywali się katecy z Dojo Sosnowski.

— Zawody pokazały na co stać nasze dzieci. Wiedziały, że to będzie dla nich test przed Pucharem Polski i dzięki temu były odpowiednio zmobilizowane — tłumaczy Oskar Sosnowski, który dodaje, że bardzo chwalił sobie solidne przygotowanie taktyczne podopiecznych oraz świetną z nimi komunikację. Na zawodach w Tykocinie był sekundantem i dzieci wykonywały jego polecania rzetelnie. Kadra klubu liczy na dobrą postawę swoich podopiecznych podczas kwietniowej rywalizacji.

— Nasze sukcesy to efekt wspólnej pracy na linii: kadra, podopieczni i ich rodzice oraz sponsorzy, którym także dziękujemy. Puchar Polski w Limanowej to dla nas ważne zawody. Zbieramy właśnie ekipę, będzie to ok. 9 osób. Myślę, że damy radę — mówi zawodnik i trener z KSK Shinkyokushin, Oskar Sosnowski.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5