Rusza rekrutacja do miejskich przedszkoli - jak zapisać dziecko?

2020-02-21 18:22:42 (ost. akt: 2020-02-22 12:09:53)

Autor zdjęcia: Archiwum

Od 24 lutego rozpocznie się rekrutacja do przedszkoli prowadzonych przez miasto. Wnioski o przyjęcie do przedszkola/oddziału w szkole podstawowej można składać do 6 marca. Nabór odbędzie się z zastosowaniem systemu elektronicznego.
W rekrutacji uczestniczą dzieci w wieku od 3 do 6 lat zamieszkałe na obszarze Miasta Ełku, które w roku szkolnym 2019/2020 nie uczęszczały do przedszkoli publicznych. Proces rekrutacyjny potrwa do 6 marca. Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego publiczne przedszkole nadal będzie dysponowało wolnymi miejscami, wówczas zostanie przeprowadzone postępowanie uzupełniające.

Zgodnie z harmonogramem, w dniach od 24 lutego do 6 marca należy złożyć, wraz z odpowiednimi dokumentami, wniosek o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego działającego przy szkole podstawowej.

W dniach od 9 do 13 marca zostanie przeprowadzona weryfikacja złożonych wniosków, zajmie się tym komisja rekrutacyjna. 18 marca lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostanie podana do wiadomości publicznej. Tutaj należy pamiętać, że wstępne zakwalifikowanie dziecka do przedszkola/oddziału nie jest równoznaczne z jego przyjęciem.

Dlatego od 19 do 20 marca rodzice będą musieli potwierdzić wolę przyjęcia swojej pociechy – robią to w postaci pisemnego oświadczenia. Finalna lista przyjętych i nieprzyjętych kandydatów zostanie podana publicznie 23 marca o godz. 15:00.

Rekrutacja do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Ełk będzie prowadzona od 24 lutego do 6 marca 2020 r. W tych dniach udostępniona będzie strona internetowa poświęcona elektronicznej rekrutacji. Na stronie dostępny będzie informator zawierający ofertę przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych znajdujących się na terenie miasta Ełku.

W naszym mieście funkcjonuje 5 przedszkoli publicznych, 2 przedszkola z oddziałami integracyjnymi. Przy 7 ełckich szkołach podstawowych działają oddziały przedszkolne.

— Dysponujemy ok. 1600 miejscami i co roku wszystkie są zapełniane. Powstają także nowe – dwa lata temu cztery oddziały, a rok temu dwa — mówi Małgorzata Pikus, Naczelnik Wydziału Edukacji w ełckim ratuszu.

Po raz kolejny nabór do miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych odbędzie się z zastosowaniem elektronicznego systemu naboru. To właśnie on daje możliwość pełnego wykorzystania miejsc. Korzystając z elektronicznego naboru Rodzice będą mieli wsparcie w postaci opracowanego przez Wydział Edukacji PORADNIKA DLA RODZICÓW - REKRUTACJA 2020/2021 KROK PO KROKU. Wielu rodziców chwali sobie takie rozwiązanie.

— W tamtym roku nie mieliśmy z żoną problemów z zapisaniem synka do przedszkola. Co prawda po złożeniu elektronicznego wniosku trzeba go potwierdzić jeszcze raz, osobistym podpisem, ale to nie problem. Tym bardziej, że w tym roku złożymy tylko deklarację, że nasze dziecko będzie nadal w tym samym przedszkolu — tłumaczy pan Andrzej, ojciec Marcela, który jest wyłączony z elektronicznej rekrutacji. Właśnie dlatego, że jego rodzice złożyli deklarację kontynuacji. Można było to zrobić od 17 do 21 lutego. Należy pamiętać, że dziecko, którego rodzice nie złożyli deklaracji kontynuacji nie będzie miało zapewnionego miejsca w przedszkolu.

Kryteria naboru do przedszkoli na nowy rok szkolny są takie same, jak w roku ubiegłym. Można się z nimi zapoznać na stronach urzędu miasta. Są to kryteria wynikające z ustawy, jak i z uchwały.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5