Utalentowani artyści z Ełku ze stypendiami od ratusza

2020-02-14 10:39:19(ost. akt: 2020-02-14 10:44:34)

Autor zdjęcia: UM w Ełku

Prezydent Ełku przyznał 13 stypendiów artystycznych osobom reprezentującym następujące dziedziny: taniec, muzykę, sztuki plastyczne i śpiew. Łączna wartość przyznanych stypendiów na rok 2020 to 48 tys. zł.
Stypendium przeznaczone jest dla osób szczególnie utalentowanych, które reprezentują wysoki poziom artystyczny, zamieszkujących lub działających na terenie naszego miasta. Stanowi ono wyraz uznania dla osiągnięć kandydata, jest także formą wsparcia dalszego rozwoju artystycznego artystów, twórców kultury i sztuki.

Dzisiaj (13 lutego) w Urzędzie Miasta Ełku odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów artystycznych na rok 2020. O przyznanie stypendiów artystycznych wnioskowało 21 osób. Po zapoznaniu się z rekomendacją Kapituły, która oceniała wnioski, prezydent Ełku wybrał 13 osób. Łączna wartość przyznanych stypendiów to kwota 48 tys. zł.

Stypendyści w 2020 roku to:

1. Cezary Chudziński - taniec

Uzdolniony młody tancerz tańca towarzyskiego, reprezentujący Uczniowski Klub Tańca Sportowego „Dwójka”- Ełk, zdobywca wysokich not na turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych, z pokazami tanecznymi uczestniczy w wielu ełckich wydarzeniach kulturalnych.

2. Magdalena Zawadzka - taniec

Uzdolniona młoda tancerka tańca towarzyskiego, reprezentująca UKTS „Dwójka”- Ełk, zdobywczyni wysokich not na turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych, z pokazami tanecznymi uczestniczy w wielu ełckich wydarzeniach kulturalnych.

3. Natalia Cebeterewicz - taniec

Uzdolniona młoda tancerka tańca towarzyskiego, reprezentująca UKTS „Dwójka”- Ełk, zdobywczyni wysokich not na turniejach ogólnopolskich.

4. Konrad Szymanowski - taniec

Uzdolniony młody tancerz tańca towarzyskiego, reprezentujący UKTS „Dwójka”- Ełk, zdobywca wysokich not na turniejach ogólnopolskich.

5. Małgorzata Natalia Trojanowska - śpiew

Wybitna wokalistka - sopran, ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie (w klasie śpiew solowy).

6. Rafał Sulima - śpiew

Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Filia w Białymstoku; dyrygent chóru Kontrapunkt, dawał liczne koncerty w Ełku i w kraju. Laureat wielu prestiżowych konkursów muzycznych.

7. Milena Katarzyna Święcicka - śpiew

Młoda wokalistka obdarzona pięknym mocnym głosem o dużej skali i potencjale wokalnym oraz niezwykłą wrażliwością muzyczną.

8. Aleksandra Milko - śpiew

Młoda wokalistka z pięknym głosem o ciemnej barwie, o bogatej wyobraźni muzycznej.

9. Katarzyna Marta Szkatuła – muzyka

Utalentowana flecistka, odnosi liczne sukcesy w kraju i za granicą, uczennica klasy III Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku.

10. Jakub Chudziński - taniec

Uzdolniony młody tancerz tańca towarzyskiego, reprezentujący UKTS „Dwójka”- Ełk, zdobywca wysokich not na turniejach ogólnopolskich.

11. Aleksandra Joanna Słyż - muzyka

Muzyczka instrumentalista, licencjat uzyskała z reżyserii dźwięku na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, licencjat z kompozycji w Akademii Muzycznej im. I. Paderewskiego w Poznaniu, zaś licencjat z kompozycji elektroakustycznej w Royal College of Music w Sztokholmie. Laureatka licznych konkursów muzycznych.

12. Gabriela Zadroga - muzyka

Uzdolniona młoda muzyczka, wiolonczelistka, studentka Akademii Muzycznej w Poznaniu.

13. Ewa Karolska - sztuki plastyczne

Utalentowana plastyczka specjalizująca się w tkaninie artystycznej, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Stypendia artystyczne Prezydenta Miasta Ełku przyznawane są od 2013 roku. W ciągu 8 lat przyznano łącznie 81 stypendiów. Łączna wartość przyznanych stypendiów artystycznych w latach 2013-2020 to kwota 320 tysięcy złotych.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5