Jednego zatrzymali mieszkańcy, drugi uciekał motorowerem przed policjantami. Obaj byli pijani

2020-02-10 09:49:30 (ost. akt: 2020-02-10 09:50:36)
Pijani kierowcy

Pijani kierowcy

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Kierowanie pod wpływem alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne i stwarza ogromne zagrożenie na drodze. Tym bardziej dziwi fakt, że wciąż są kierowcy, którzy decydują się wsiąść za kierownicę kompletnie pijani. Podczas minionego weekendu dwóch nietrzeźwych kierowców zostało powstrzymanych przed dalszą jazdą. Jeden z nich - 30-latek został ujęty przez zaniepokojonych mieszkańców. Natomiast 40-latek uciekał motorowerem przed policjantami.
Kolejni nierozważni kierowcy zostali zatrzymani. Do pierwszego zdarzenia doszło na terenie gminy Prostki. Dzielnicowi dostrzegli motorower, którym kierował mężczyzna bez kasku ochronnego. Policjanci dali mu sygnały dźwiękowe i świetlne nakazujące zatrzymanie się do kontroli. Kierowca zlekceważył polecenie policjantów i zaczął uciekać – najpierw motorowerem, potem pieszo. Jednak na nic zdały się jego wysiłki. Szybko został zatrzymany przez policjantów. Wtedy okazało się, że uciekinier jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało, 40-latek wybrał się na przejażdżkę do sklepu po alkohol.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się także 30-latek, który kierował osobowym renault w Ełku. Niepokój u świadków wzbudził sposób jazdy kierowcy. Jego manewry zakończyły się uderzeniem w murek na jednej z posesji. Wtedy mieszkańcy skutecznie ujęli nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał problemy z zachowaniem równowagi, w dodatku był agresywny i arogancki. Policjanci zatrzymali go w policyjnej celi. Okazało się, że to 30-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości.

Teraz bezmyślnym kierowcom grożą kary do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i konsekwencje finansowe.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5