"Zabawa jako najwyższa forma nauki"

2019-11-07 16:37:44 (ost. akt: 2019-11-07 16:40:12)

Autor zdjęcia: Krystyna Michałowska

Człowiek jest i zawsze będzie najbardziej wyjątkowym i niezwykłym ze wszystkich komputerów - John F. Kennedy
Nasza szkoła bierze udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego, tj. ogólnopolskim projekcie grantowym dającym młodym ludziom szansę na rozwój ich umiejętności informatycznych.

Liderem projektu CMI jest Politechnika Łódzka współpracująca – w ramach realizowanego projektu - z czterema renomowanymi uczelniami w Polsce, min. z Politechniką Warszawską.

Grupa uczniów z klas 4-6 naszej szkoły uczestniczy w bezpłatnych zajęciach z informatyki, rozwijając swoje zainteresowania informatyczne i zaczyna uczyć się myślenia algorytmicznego oraz programowania.

W październiku zajęcia pozalekcyjne odbyły się dwa razy. Każde spotkanie trwało 90 minut. Pierwsze zajęcia poświęcone były kryptografii a dotyczyły utajniania czyli szyfrowanie i deszyfrowanie tekstów. Na kolejnych zajęciach uczniowie kształcili dwie umiejętności. Jedną z nich była współpraca w grupie. Druga umiejętność, to umiejętność programowania wizualnego poprzez sterowanie kolegą lub koleżanką (opisywanie kolejności poleceń do wykonania w celu osiągnięcia wyznaczonego celu).

Dzięki dotacji przyznanej na realizację projektu można było zakupić materiały potrzebne do realizacji zajęć.

Michałowska Krystyna - nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: szkolnedziałania

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5