5 przydatnych przedmiotów, gdy dziecko jest chore

2019-10-23 10:24:43 (ost. akt: 2019-10-23 10:25:07)   Artykuł sponsorowany
Choroba dziecka to niełatwy okres, ponieważ trzeba się nim stale opiekować, podawać leki, przygotowywać lekkie posiłki i kontrolować temperaturę ciała. Poza tym trzeba jednocześnie zająć się obowiązkami domowymi. Jednak pogodzenie wszystkiego nie musi być trudne, zwłaszcza jeśli zaopatrzysz się w kilka przydatnych przedmiotów.
Smoczek z aplikatorem leków

O ile podawanie leków kilkuletniemu maluchowi zwykle nie stanowi dużego problemu, tak w przypadku niemowląt może to okazać się bardzo trudne. Nierzadko zdarza się, że pociechy wypluwają antybiotyk czy inny preparat, nawet gdy ma płynną postać. Dużym ułatwieniem jest specjalny smoczek wyposażony w aplikator. Po wyparzeniu go w gorącej wodzie wystarczy napełnić komorę lekarstwem i zamknąć ją. Niemowlę szybko połknie preparat, a przy tym stanie się spokojniejsze i z łatwością zaśnie.

Bezdotykowy termometr

Nie wszystkie dzieci pozwalają na zmierzenie temperatury. Niektóre pociechy stają się wtedy nerwowe i nie chcą trzymać urządzenia w buzi czy pod pachą przez określony czas (zwykle kilka minut). To sprawia, że otrzymany wynik pomiaru nie do końca jest wiarygodny, ale powtórzenie go nie zawsze jest możliwe. Warto zastanowić się nad zakupem termometru bezdotykowego działającego na podczerwień. Nie trzeba przykładać go bezpośrednio do ciała, wystarczy zbliżenie do czoła na odległość kilkunastu centymetrów. Tego typu sprzęty dokonują pomiaru w bardzo krótkim czasie, dlatego możesz kilka razy go powtórzyć dla pewności. Rodzice doceniają bezdotykowe termometry także za to, że nie muszą budzić dzieci, aby sprawdzić, czy temperatura ciała się obniżyła. Jak znaleźć niezawodne urządzenie? W dokonaniu wyboru pomoże Ci ten artyku. To zestawienie, w którym zostały opisane sprzęty popularnych marek.

Kocyk z kapturem

Kiedy maluch jest chory, musi się wygrzewać. Nie zawsze leżenie pod kołdrą przez wiele godzin jest komfortowe, bo dziecko może narzekać na ograniczoną swobodę ruchów. Jeśli chcesz, aby pociecha mogła swobodnie poruszać się po domu i nie odczuwać nieprzyjemnego zimna, kup miękki kocyk z kapturem. Maluch może się nim otulić i leżeć przed telewizorem lub bawić się, a Ty nie musisz się obawiać, że będzie mu zimno. W sklepach jest wiele różnych modeli w ciekawych kolorach i wzorach. Niektóre koce mogą posłużyć też jako zabawne przebranie, co z pewnością poprawi humor chorującym pociechom.

Kredki na palce

Bardzo często dzieci nie tracą chęci na zabawę, nawet jeśli mają gorączkę i są osłabione. Jednak wyjście z ciepłego łóżka nie zawsze jest wskazane, czasami maluchy dostają zalecenie od lekarza, aby się wygrzewały. Na szczęście nie oznacza to, że pociechy będą się nudzić. Niektóre zabawki, takie jak kredki na palce pozwalają miło spędzić czas, nawet w szpitalnym łóżku. Zakłada się je na opuszki, co gwarantuje wygodne rysowanie, można przy tym uzyskać różną grubość kreski.

Miska niewysypka

Na czas choroby pozwalasz dziecku jeść w łóżku? Maluchy bardzo to lubią, ale sprzątanie okruszków nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Polecamy Ci specjalną miskę, tzw. niewysypkę, która została zaprojektowana w taki sposób, aby zawartość nie wysypywała się. Dziecko może nią swobodnie obracać, podnosić do góry i na boki, a mimo to nie zabrudzi łóżka. To akcesorium, które przydaje się także podczas podróży samochodem.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5