Międzynarodowy koncert młodych muzyków w ten czwartek w Ełku

2019-10-01 18:57:10(ost. akt: 2019-10-01 19:03:09)

Autor zdjęcia: Archiwum

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku zaprasza 3 października na Koncert Międzynarodowej Orkiestry i Solistów, w którym weźmie udział m.in. młodzież z miasta partnerskiego Nettetal. Rozpoczęcie wydarzenia o godz. 17.00 w Ełckim Centrum Kultury. Udział jest bezpłatny.
W najbliższy czwartek (3 października) odbędzie się wspólny koncert młodych artystów z miasta partnerskiego Ełku, Nettetal wraz z uczniami Państwowej Szkoły Muzycznej z naszego miasta. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00 w sali widowiskowej Ełckiego Centrum Kultury.

Podczas koncertu dyrygentce z Niemiec (Yvonne Herter) towarzyszyć będą ełccy dyrygenci z ZPSM w Ełku: Monika Łukawska, Kamil Skorupski i Rafał Sulima. Natomiast ełckiemu chórowi szkolnemu towarzyszyć będzie chór Kontrapunkt.

Ponadto na ełckiej scenie wystąpi solista, gitarzysta z Niemiec Philip Weber oraz trio akordeonowe w składzie: Dominik Wołyniec, Karol Chmielewski i Piotr Popowski.

Wydarzenie realizowane jest w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży między Zespołem Szkół Państwowych w Ełku a uczniami Werner-Jaeger-Gymnasium z Nettetal. Grupa młodych muzyków z Nettetal przebywa w naszym mieście już od 28 września.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5