Okradli bar na promenadzie i... wpadli w ręce policji

2019-08-19 13:28:22(ost. akt: 2019-08-19 13:34:42)

Autor zdjęcia: policja.pl

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do jednego z barów na promenadzie Jeziora Ełckiego. Odzyskali też skradzione z lokalu pieniądze, laptopa oraz artykuły spożywcze i alkohol. Mężczyźni trafili do aresztu. Obaj odpowiedzą w warunkach tzw. „recydywy” - grozi im nawet kara 15 lat pozbawienia wolności.
W miniony czwartek , w godzinach porannych policjanci zostali poinformowani, o tym, że nieznani sprawcy włamali się do jednego z barów na promenadzie Jeziora Ełckiego i zabrali stamtąd laptopa, telefon komórkowy, pieniądze, a także alkohol i artykuły spożywcze. Nie pogardzili nawet przygotowanymi kotletami de volaille. Stary zostały oszacowane na kwotę blisko 2.500 zł.

Bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia policjanci rozpoczęli intensywne czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców. Już kilkadziesiąt minut później uwagę policjantów zwróciła kilkuosobowa grupa ludzi w różnym wieku, którzy w rejonie rzeki Ełk spożywali alkohol. Kryminalni podejrzewali, że osoby te mogą mieć związek ze zgłoszonym włamaniem. W trakcie legitymowania policjanci odnaleźli przy nich laptopa, reklamówkę z kotletami oraz piwo i różne inne napoje. Osoby te zostały zatrzymane w policyjnym areszcie.

Zarzut kradzieży z włamaniem usłyszał 31-letni mężczyzna i jego 23-letni znajomy. Obaj w momencie zatrzymani byli nietrzeźwi. Przeprowadzone badania u starszego z nich wykazało 2,3, a u młodszego 1,8 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że obaj byli już wcześniej karani za przestępstwa podobne, dlatego odpowiedzą w warunkach tzw. „recydywy”. Teraz grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5