Dzięki reakcji świadków zatrzymano dwoje nietrzeźwych kierowców

2019-08-08 13:43:18 (ost. akt: 2019-08-08 14:09:12)
56-letnia mieszkanka Ełku kierowała samochodem osobowym marki VW Phaeton, mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Drugi nietrzeźwy kierowca to 38-letni mieszkaniec gminy Prostki. Jechał fordem focusem i miał 2,3 promila alkoholu w organizmie.
Kolejny już raz reakcja świadków zasługuje na pochwałę i uwagę. Zaczęli działać od razu, gdy zobaczyli niebezpieczną jazdę nietrzeźwych kierujących. Dzięki takim zgłoszeniom tylko wczoraj policjanci zatrzymali dwoje nietrzeźwych kierujących.

Do pierwszego zatrzymania doszło wczoraj o godzinie 15:45 w Ełku na osiedlu Konieczki. Zgodnie ze zgłoszeniem kobieta, która kierowała samochodem marki VW Phaeton, cofała samochód i w trakcie przejeżdża przez chodnik na miejsce postojowe w pobliżu przystanku MZK, spowodowała zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym – w niebezpieczeństwie była kobieta, która akurat szła chodnikiem.

Na szczęście piesza, widząc jadące na nią auto, zdążyła przed nim uciec. Jak ustalili policjanci, po chwili kierująca uderzyła w zaparkowany nieopodal samochód. Świadek zdarzenia uniemożliwił kobiecie dalszą jazdę, wyjmując jej kluczyki ze stacyjki. Później jeszcze pilnował do czasu przyjazdu patrolu. Okazało się, że kobieta była pijana. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Kolejna zatrzymanie miało miejsce w Ełku na ulicy Pułaskiego o godzinie 23:30. Tu świadek zatrzymał 38-letniego pijanego kierującego samochodem marki Ford Focus. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,3 promila alkoholu w jego organizmie.

Nieodpowiedzialnym kierowcom grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, kara pieniężna w wysokości co najmniej 5.000 zł oraz utrata uprawnień do kierowania.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5