Pijany mistrz kierownicy z Ełku zatrzymany przez policję

2019-07-17 12:04:34 (ost. akt: 2019-07-17 12:05:17)

Autor zdjęcia: mat. policji

Policjanci z Orzysza zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volvo. Mieli informację, że kierujący tym autem może być pod działaniem alkoholu. Okazało się, że 38-letni mieszkaniec Ełku miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Do tego złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu za to kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez policjantów z Orzysza, którzy otrzymali informację o tym, że osoba kierująca autem może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Kierowcę zatrzymano do kontroli drogowej we wtorek (16 lipca br.) po godz. 16.00 w miejscowości Grzegorze, a było to możliwe dzięki donosowi innego uczestnika ruchu.

Był to pojazd marki Volvo. Za kierownicą siedział 38-letni mieszkaniec Ełku. Już po otwarciu drzwi tego pojazdu policjanci wyraźnie czuli alkohol od kierowcy. Sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Wykonując dalsze czynności z udziałem 38-latka funkcjonariusze ustalili w policyjnych systemach informatycznych, że kierujący ma orzeczony dożywotnio sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zakaz ten obowiązywał go od listopada 2016 roku.

W tej sytuacji samochód przekazany został wskazanej przez kierowcę osobie, która była trzeźwa i miała uprawnienia do kierowania samochodem.

Mieszkaniec Ełku poniesie konsekwencje za jazdę autem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5