Pierwsze lekcje w nowej hali już po wakacjach

2019-07-05 13:52:51(ost. akt: 2019-07-05 13:58:26)
Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Ełku już niebawem będą rozwijać swoje talenty na nowej hali sportowej. Kończą się już prace budowlane. Hala jest też wyposażana w sprzęt. Do użytku zostanie oddana już po wakacjach.
Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych przy ulicy Suwalskiej w Ełku dotychczas korzystali z jednej sali sportowej. Teraz będą mogli jeszcze lepiej rozwijać swoje talenty sportowe dzięki powstaniu kolejnej hali. Przetarg dotyczący budowy kompleksu został rozstrzygnięty w 2017 roku. Koszt inwestycji wyniósł ok. 8 mln zł, z czego 3,5 mln wyłożyło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Pozostałą kwotę pokryło miasto.

Uczniowie ZSS będą trenować na nowej hali już od września, czyli od nowego roku szkolnego. Dyrektor do spraw sportowych ZSS, Katarzyna Cholewińska, jest bardzo zadowolona z powstającej hali i jak zauważa, pozwoli ona w pełni wykorzystać potencjał uczniów.

— Mamy świetną i fachową kadrę, co przyciąga w nasze progi uczniów nawet z poza Ełku, na przykład z Jezioran, Węgorzewa czy Giżycka. Problemem było nasze zaplecze sportowe. Mamy wielu uczniów i po prostu brakowało miejsca, aby wszyscy uczniowie mogli trenować w komfortowych warunkach — tłumaczy dyrektor Cholewińska. — Do tej pory korzystaliśmy z sal innych szkół oraz z infrastruktury MOSIR-u. Nowa hala pozwoli nam w pełni wykorzystać talenty naszych uczniów, jak i godnie przywitać gości, którzy regularnie przyjeżdżają do Ełku na organizowane przez nas turnieje siatkarskie i piłkarskie.

Trzeba przyznać, że kompleks robi wrażenie. Pełnowymiarowa płyta główna boiska na hali jest podzielona na 3 mniejsze - do piłki siatkowej. Piętrowy budynek posiada trybuny i balkon widowiskowy, jak i bogate zaplecze w postaci magazynków na sprzęt sportowy oraz aż 6 szatni.
Dyrektor Cholewińska zwraca także uwagę na fakt, że nowa i w pełni wyposażona hala pozwoli najmłodszym podopiecznym ZSS trenować na większej przestrzeni, co z pewnością przyczyni się do ich rozwoju.

— Do tej pory dzieci miały zajęcia wychowani fizycznego na małej sali. Dzięki powstaniu nowej zostanie ona odciążona i wszyscy będą mogli ćwiczyć w komfortowych warunkach — dodaje Katarzyna Cholewińska.

Prace budowlane powoli się kończą. Trwa również wyposażanie hali. Pojawią się w niej m.in. kozły i skrzynie gimnastyczne, stojaki do skoku wzwyż oraz stoły do tenisa stołowego. Do sali sportowej zamówiono także piłki do gry w siatkę, koszykówkę, do gry w piłkę ręczną oraz nogę. Ponadto w budynku będzie znajdowała się siłownia oraz sala fitness. Do dyspozycji będą tam urządzenia takie jak atlas treningowy, ławeczki treningowe, bieżnie elektryczne, rowery treningowe, trenażer wioślarski, a także orbiterek magnetyczny.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5