Pozytywnie nakręceni w Sypitkach

2019-05-28 12:26:59 (ost. akt: 2019-05-28 12:34:53)

Autor zdjęcia: Stowarzyszenie „Wokół Sypitek”

W niedzielę 19 maja na terenie Szkoły Podstawowej w Sypitkach odbył się Piknik Rodzinny.
Celem imprezy było zintegrowanie lokalnego środowiska oraz upowszechnianie sportowego, zdrowego stylu życia. Podczas pikniku, na którym wszyscy wesoło się bawili, można było wziąć udział w konkurencjach sprawnościowych i grach zespołowych takich jak mecz piłki nożnej: Chłopcy & Dziewczyny. Każdy mógł obejrzeć i poćwiczyć na fantomie pokaz udzielania pierwszej pomocy, który demonstrowali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kalinowie.

Strażacy pokazali akcję cięcia samochodu z wypadku z udzielaniem pomocy rannemu. Chętni wzięli udział w warsztatach Zumby na świeżym powietrzu, swój występ zaprezentowała też aktywna grupa Zumby z Makosiej.

Podczas pikniku przygotowano dzieciom konkursy sprawnościowe z nagrodami, malowanie twarzy i rzut do celu. W czasie pikniku odbył się też konkurs w którym mamy i babcie musiały rozpoznać swoje dzieci i wnuczki bez użycia wzroku dotykając tylko ich twarzy. Powodzeniem cieszyło się stoisko promocji zdrowego stylu życia prowadzone przez rodziców dzieci ze SP w Sypitkach, gdzie rozdawane były sałatki owocowe. Dzieci miały również możliwość uczestniczenia w warsztatach przygotowywania sałatek. Rozdawano również warzywne szaszłyki z grilla przygotowywane przez panią z Domu Kultury w Pisanicy. Można było również zakupić swojskie kartacze, ciasto i sery.

Podczas pikniku swoimi występami umilały nam czas dwa zespoły : Zespól Pisanica oraz Zespół z Olecka. W czasie trwania imprezy można było spróbować darmowych szaszłyków warzywnych z grilla oraz babeczek przygotowanych przez dzieci na wcześniejszych warsztatach w świetlicy w Makosiejach.

Podczas pikniku można było skorzystać z bezpłatnych przesiewowych badań wzroku oraz badanie składu masy ciała. Nie zawiedli i rodzice, którzy jak zwykle gdy zachodzi potrzeba chętnie służą pomocą- za co serdecznie im dziękujemy.

Atrakcje tego dnia zorganizowane dla dzieci i rodziców pokazały zdrowy sposób spędzania wolnego czasu oraz dobry sposób na integrację rodziny. Festyn zakończył się sukcesem organizacyjnym dzięki pomocy rodziców, pomocy finansowej udzielonej przez gminę Kalinowo. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się poprzez udział w festynie do integracji naszej społeczności.

Stowarzyszenie „Wokół Sypitek”


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5