Prawo jazdy to marzenie wielu ludzi

2018-12-01 12:06:06 (ost. akt: 2019-02-05 14:15:37)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: ZDZ

Zdobywanie uprawnień trwa długo. Wiele osób odkłada zapisanie się na prawo jazdy, ale prawda jest taka, że nie co zwlekać.
Prawo jazdy to marzenie wielu ludzi, którzy chcą uwolnić się od komunikacji miejskiej, być bardziej mobilnym na rynku pracy. Zdobywanie uprawnień trwa długo. Wydłużony czas spowodowany jest dojazdem do miast z Ośrodkami egzaminacyjnymi, najbliższy dla nas w Suwałkach. Niby 75 km, ale w dwie strony trwająca ponad trzy godziny. Niby jadę pojeździć dwie godziny, ale wyjazd trwa tak naprawdę pół dnia

Wiele osób odkłada zapisanie się na prawo jazdy, ale prawda jest taka, że nie co zwlekać. Na naszą "górę nie do pokonania" używamy argumentów pogodowych. Niektórzy uważają, że lepiej szkolić się latem, inni wybierają zimę gdyż uważają, że trudne warunki pogodowe podczas jazdy praktycznej lepiej przygotują do prowadzenia auta.

Kolejną barierą rozpoczęcia szkolenia jest jego koszt. Nie sugerujmy się szukaniem Ośrodka z najniższą ceną. Niskie ceny mogą zawierać ukryte koszty. Nie należy skreślać ofert, które są wyższe od pozostałych, bowiem w cenie mogą zawierać się wszystkie koszty tj. obowiązkowe badania, dojazd na egzaminy itp. Bardzo niska cena kursu zachęca, ale warto uważać i przed skorzystaniem dokładnie sprawdzić oferty.

Jakich praktycznych porad udzieliłby instruktor z 35 letnim doświadczeniem?

- Podczas szkolenia praktycznego przy wykonywaniu manewru cofania na łuku nie korzystajmy z słupków, tylko obserwacja w lusterkach i skręt głowy do kierunku jazdy. To jeden z wielu błędów jaki wychwytuję, kiedy prowadzę szkolenie uzupełniające dla osób, które do nas trafiają na dodatkowe jazdy. W ostatnich godzina szkolenia praktycznego ograniczajmy do minimum manewry opanowane, a dopracujmy manewry, które stwarzają klientowi trudność. Przez takie podejście obniżamy koszty szkolenia dla klienta - radzi Waldemar Rusiecki, instruktor z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Ełku.

- Do zdobycia prawa jazdy zachęcają projekty realizowane przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Ełku - mówi dyrektor Kazimierz Raczyński. - Obecnie realizowane są trzy projekty dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego, które skierowane są do osób w różnym przedziale wiekowym, m.in: 15-29 lat, czy też 30-49 lat, a także bez granicy wiekowej, ale tych, które utraciły pracę z powodu likwidacji stanowiska pracy. Szczegóły dotyczące projektów znajdziemy na stronie elk.zdz.bialystok.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5