Święto ul. Orzeszkowej po raz trzeci

2018-09-19 13:41:38 (ost. akt: 2018-09-19 13:49:44)

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Święto ulicy E. Orzeszkowej organizowane będzie już trzeci rok z rzędu przez Stowarzyszenie Alternatywa we współpracy z mieszkańcami. W tym roku organizatorzy skupiają się na zdrowiu.
Już po raz trzeci społeczność ulicy Orzeszkowej spotka się na festynie specjalnie dla nich. Tym razem święto ul. Orzeszkowej odbędzie się w niedzielę 23 września.

— Często słyszymy, że lepiej unikać ul. Orzeszkowej, jeśli tylko jest taka możliwość. Chcemy pokazać mieszkańcom miasta, że ul. E. Orzeszkowej ma niesamowity klimat dobrego sąsiedztwa, klimat, którego w nowych ełckich osiedlach na próżno szukać. Tutaj ludzie naprawdę przejmują się tym, co dzieje się w życiu ich sąsiadów, pomagają sobie, jak za starych dobrych czasów. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Ełku do przyjścia w najbliższą niedzielę na nasz piknik. Na pewno nikt nie będzie się nudzić — zaprasza Wiktor Kurczak ze Stowarzyszenia Alternatywa.

W trakcie prowadzone będą pokazy udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów, będzie możliwość ćwiczenia tej umiejętności pod okiem specjalistów. Na zamkniętym odcinku ulicy E. Orzeszkowej od ul.Mickiewicza do Armii Krajowej prowadzone będą animacje dla całych rodzin, rozstawiona będzie scena, na której wystąpią lokalni artyści. Przygotowany będzie również poczęstunek w formie kuchni polowej.

— W związku z rocznicą odzyskania niepodległości przygotowaliśmy kilka elementów symbolizujących to wydarzenie. Na ulicy E. Orzeszkowej ustawione zostały drewniane skrzynie, w których posadzone zostały kwiaty w kolorystyce biało-czerwonej, uczestnicy otrzymają balony wypełnione helem oraz odbędzie się festiwal kolorów holi również w kolorach biało-czerwonych. We współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Olsztynie zaplanowaliśmy zbiórkę krwi pod hasłem "Stu Ełczan Oddaje Krew Na Stulecie Odzyskania Niepodległości" do czego bardzo mocno zachęcamy. Wśród wszystkich osób, które oddadzą krew rozlosujemy atrakcyjne nagrody.

Impreza odbędzie się w niedzielę 23.09.2018r. w godzinach 12.30-17.30 . Wydarzenie finansowane jest z budżetu miasta Ełku.

opr. mro

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5