Ełkowisko przyciągnęło tłumy ełczan i myśliwych

2018-09-17 09:00:56(ost. akt: 2018-09-20 11:25:19)
Już po raz trzeci ełckie środowisko myśliwych zorganizowało Festyn Łowiecki "Ełkowisko". Tak jak w poprzednich latach do Centrum Edukacji Ekologicznej na spotkanie z myśliwskim światem przyszły prawdziwe tłumy mieszkańców Ełku i okolic oraz turystów.
Już po raz trzeci ełckie środowisko myśliwych już po raz trzeci zorganizowało Festyn Łowiecki Ełkowisko. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w ełckiej katedrze. Następnie zebrani przeszli do Centrum Edukacji Ekologicznej. Tam czekały na wszystkich m.in. występ sokolników, kuchnia myśliwska, pokaz psów ras myśliwskich, oraz koncerty w tym sygnalistyka myśliwska. Jak podkreślają myśliwi celem festynu jest rozpowszechnienie wśród mieszkańców kultury i tradycji myśliwskiej.

— Na "Ełkowisko" przychodzą wszyscy, także ci, którzy dotychczas nie mieli z łowiectwem nic wspólnego. Jest to okazja do poznania kultury i tradycji myśliwskiej — mówi Kazimierz Raczyński, jeden z organizatorów "Ełkowiska". — Cieszymy się, że Ełkowisko przyciąga tak wiele osób. Dużą popularnością cieszyło się na przykład stoiska nadleśnictwa Ełk, gdzie każdy mógł zobaczyć różne gatunki grzybów. Jest to tym bardziej cenne doświadczenie, że obecnie mamy czas grzybobrania. Również stanowisko Polskiego Związku Łowieckiego cieszyło się dużą popularnością zwłaszcza wśród najmłodszych.

Podczas festynu odbyła się degustacja dziczyzny, można było też zobaczyć wystawy trofeów krajowych i zagranicznych oraz wystawy rękodzieła. Ponadto uczestnicy festynu mogli wykonać bezpłatne badania poziomu cukru, pomiaru ciśnienia oraz badanie wzroku.

— Podczas naszego festynu oddano 11 litrów krwi. Zbieraliśmy też pieniądze na doposażenie Niebieskiego Parasola, a konkretnie na zakup materaców przeciwodleżynowych. Cieszę się, że przy okazji naszego święta, spotkania, mogliśmy też pomóc innym — dodaje Kazimierz Raczyński.


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kB #2583651 | 5.172.*.* 19 wrz 2018 09:38

  Rzeczywiście - tłumy...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. As #2582900 | 83.9.*.* 18 wrz 2018 10:36

  Ten prezio to taki dzikowaty. Wpadł na Elkowisku by się pokazać zrobił zdjęcia i uciekł. A może ma zamiar zostać po przegranych wyborach fotografem. Ktoś powiedział, patrzcie fotografuje gruszki na wierzbie i zacznie znowu mieszkańcom wciskać kit.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz

 3. Daw #2582289 | 83.9.*.* 17 wrz 2018 15:17

  Pani Anna Wojciechowska naszą Prezydent w Ełku.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5