Ełcka wersja światowego parkrunu już w sobotę

2018-08-27 09:00:00 (ost. akt: 2018-08-27 12:18:10)

Autor zdjęcia: parkrun Ełk

Parkrun jest i dla Olimpijczyków i dla początkujących. W najbliższą sobotę parkrun w wersji ełckiej odbędzie się już po raz setny. Udział jest bezpłatny!
Co to jest parkrun i czym wyróżnia się spośród innych inicjatyw dostępnych dla biegaczy? To największa, cykliczna inicjatywa biegowa, w ramach której organizowane są dostępne dla każdego, bezpłatne biegi na dystansie 5 kilometrów. Obecnie biegi parkrun organizowane są w 20 krajach świata w ponad 1500 lokalizacjach i skupiają na chwilę obecną ponad 4 miliony biegaczy amatorów. W Polsce aktualnie jest 55 miejsc w których odbywa się parkrun. Jedną z nich jest Ełk.
W sobotę 1 września po raz setny odbędzie się bieg parkrun Ełk. Spotkanie rozpoczyna się na plaży miejskiej przy ulicy Parkowej. Spotkania organizowane są w każdą sobotę o godzinie 9:00, nie inaczej będzie i tym razem.

— Parkrun to biegi dla wszystkich, niezależnie od stażu biegowego. Zaawansowani biegacze wykorzystują parkrun jako możliwość do poprawienia szybkości i wytrzymałości, dla początkujących parkrun to bieg na dystansie, który jest w zasięgu ich możliwości. Dodatkowo, do udziału w parkrun zachęcamy całe rodziny, biegaczy z wózkami oraz czworonożnymi przyjaciółmi, którym oferujemy możliwość wspólnego biegania. W związku z faktem, że biegi organizowane są co tydzień, uczestnicy mogą stale monitorować swoją formę oraz postępy, a wyniki uzyskane w ramach każdego z biegów dostępne są w ramach tworzonego dla każdego uczestnika indywidualnego profilu — mówi Maciej Gryżewski, koordynator parkrun Ełk.

Przed biegiem wymagana jest rejestracja na stronie www.parkrun.pl/elk.

Mat. nadesłane

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5