Artyści wrócą do Ełku i zaśpiewają hity Wodeckiego

2018-08-20 13:31:47 (ost. akt: 2018-08-20 13:51:23)
Szykuje się doprawdy wyjątkowa impreza. Już 31 sierpnia będziemy mieli okazję zobaczyć występy ełckich artystów, którzy ze swoimi talentami wyjechali już do większych miast Polski i świata.
Jeżeli sięgniemy pamięcią wstecz, przypomnimy sobie wiele osób które swoje pierwsze kroki na ścieżce artystycznej stawiały właśnie w Ełku. Związane one były czynnie z Ełckim Centrum Kultury, Ełckim Teatrem Tańca czy Szkołą Muzyczną. Część z nich wyjechało z naszego miasta, ale kontynuują swoją działalność artystyczną.

Założeniem projektu „Lubię wracać tam, gdzie byłem” jest zorganizowanie występu z zaangażowaniem tych osób. Podczas koncertu 31 sierpnia w najpiękniejszych utworach Zbigniewa Wodeckiego zaprezentują się niezapomniane przez ełczan wokalistki: Estera Ławrukajtis, Patrycja Makowska, Małgorzata Michalska, Paulina Tyszka, Paulina Zajkowska i Ewa Awramik.

Ideą koncertu jest również uczczenie pamięci zmarłego w zeszłym roku Zbigniewa Wodeckiego – kultowego wokalisty, instrumentalisty, kompozytora, aktora.

Wokalistkom akompaniować będzie zespół w składzie: Kacper Kasprzak – fortepian, Gabriel Antoniak – perkusja, Paweł Głowicki – bas, Tymoteusz Ławrukajtis – instrumenty klawiszowe i Mateusz Piotrowski – trąbka

Pomysłodawcą projektu jest Kacper Kasprzak –absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Ełku w klasie fortepianu. Od października rozpocznie studia w klasie fortepianu jazzowego na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy im. Feliksa Nowowiejskiego. Lokalnej publiczności znany z projektów: „W niemym kinie”, „Ełk loves jazz”, „Piosenki wiecznie młode”, „Ełcka młodzież w polskich brzmieniach lat 90.”, „Kamil Przekop with band”, „GospElk” czy koncertów świątecznych w Ełckim Centrum Kultury.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW TUTAJ

START:
31 sierpnia 2018
godzina: 19:00
amfiteatr Ełckiego Centrum Kultury
wstęp wolny

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5