Kalinowskie dożynki i święto chleba już niedługo w Sypitkach

2018-08-14 08:00:00 (ost. akt: 2018-08-14 08:39:08)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

WYDARZENIA\\\ Rozpoczyna się okres dożynkowy. W tym roku uroczystości połączone ze Świętem Chleba gminy Kalinowo odbędą się w niedzielę 26 sierpnia w Sypitkach.
Żniwa już się kończą. Ten sezon był dla rolników niezwykle trudny z powodu nękających cały kraj susz. Mimo wszystko uroczystości dożynkowe to tradycja, o której zapomnieć nie wolno. Gmina Kalinowo nie zapomina i już w niedzielę 26 sierpnia organizuje uroczyste dożynki połączone ze Świętem Chleba. Tym razem społeczność Kalinowa i wchodzących w skład gminy wsi spotka się w Sypitkach.

Tradycyjnie, święto rozpocznie się mszą. Ksiądz odprawi ją na miejscu uroczystości, w tzw. warunkach polowych. Następnie przyjdzie czas na część właściwą. W trakcie imprezy uczestnicy podzielą się chlebem, wezmą udział w kilkunastu przewidzianych przez organizatorów konkursach dla dzieci, młodzieży i całych rodzin. Oczywiście nie może zabraknąć konkursu na wieniec dożynkowy przygotowany przez społeczności różnych wsi. Niespodzianką jest tegoroczna wystawa klaczy hodowlanych zimnokrwistych.

Z całą pewnością podczas uroczystości głos zabierze wójt gminy Andrzej Bezdziecki oraz wszyscy ci, którzy będą chcieli powiedzieć kilka słów do zebranych mieszkańców.

Zapraszamy do Sypitek 26 sierpnia. Patronem medialnym dożynek gminy Kalinowo są "Rozmaitości Ełckie".

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5