Babilon MMA wraca do Ełku. Będzie walczyć Szymon Kołecki i mocna ełcka reprezentacja

2018-05-25 11:00:00(ost. akt: 2018-06-05 09:53:55)
SPORTY WALKI\\\ Babilon MMA wraca z mocnym uderzeniem. Już 8 czerwca w Ełku odbędzie się czwarta gala tej organizacji. W walce wieczoru wystąpi Szymon Kołecki.
Gala Babilon MMA odbędzie się 8 czerwca w Hali MOSIR w Ełku. W walce wieczoru wystąpi Szymon Kołecki. Mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów stoczy swój szósty pojedynek w formule MMA.

W dotychczasowych starciach Kołecki udowodnił, że w klatce czuje się tak samo dobrze jak na pomoście. W formule MMA odprawił do tej pory Dariusza Kaźmierczuka, Wojciecha Balejkę, Łukasza Łysoniewskiego, Michała Orkowskiego i Łukasza Borowskiego. Żaden z tych pojedynków nie wyszedł poza pierwszą rundę. Ten fakt wcale nie musi być atutem Polaka. Kołecki spędził w klatce zaledwie 12 minut i 26 sekund. Jego rywal jest o wiele bardziej doświadczony.

Cuk ma na koncie 16 zwycięstw i 10 porażek. Wszystkie swoje zwycięskie walki rozstrzygnął przed czasem. "Chorwacki Patriota" na co dzień mieszka w Austrii. Reprezentuje Bandog MMA Team Zadar. Starcie Chorwata z Polakiem zostało zakontraktowane w limicie kategorii ciężkiej.

Kolejną gratką będzie walka Kamila Mindy i Marcina Kalaty. Ich pojedynek został zakontraktowany w limicie kategorii ciężkiej. Do karty walk gali, która odbędzie się 8 czerwca w Ełku, dodano również amatorskie starcie Piotra Kacprzaka i Pawła Szumlasa.

Minda to drugi zawodnik w karcie (po Mateuszu Zawadzkim), który jest mocno związany z regionem. Na co dzień trenuje w miejscowym klubie MMA Team. Mieszane sporty walki nie są jego jedynym sposobem na życie. Minda jest zawodowym żołnierzem. W formule MMA ma na koncie dwa wygrane starcia. Do tej pory nie znalazł pogromcy. Jego rywal stoczy w Ełku pierwszą profesjonalną walkę. Kalata ma jednak za sobą bardzo bogatą karierę amatorską.

Mateusz Zawadzki (13-3-2) to kolejny zawodnik, który zaprezentuje się kibicom podczas gali Babilon MMA 4. Przed własną publicznością, "Barni" zmierzy się z Piotrem Niedzielskim (9-4). "Barni" to bez wątpienia najbardziej znany zawodnik klubu MMA Team Ełk. Toczył walki na galach KSW czy PLMMA. W kwietniu tego roku wznowił karierę po dwuletniej przerwie. Podczas Armia Fight Night 2 znokautował Dominika Chmiela. "Barni" zanotował do tej pory 13 wygranych, 3 przegrane i 2 remisy.

Jego rywal to reprezentant poznańskiego klubu Czerwony Smok. Niedzielski ma na swoim koncie 9 zwycięstw (6 przed czasem) i 4 porażki. "Niedziela" toczy swoje walki głównie w kategorii lekkiej (jest notowany w czołówce tej dywizji w Polsce), ale długo nie zastanawiał się nad ofertą, którą przedstawił mu Tomasz Babiloński. Postanowił podjąć wyzwanie w limicie kategorii półśredniej.

Organizator gali Tomasz Babiloński jak zwykle dał szansę występu amatorom. W Ełku zmierzą się utalentowani przedstawiciele dywizji piórkowej: Kacprzak i Szumlas. Ten pierwszy trenuje w klubie Marga Radom pod okiem Łukasza Bilskiego. Kacprzak w marcu tego roku pokonał na Babilon MMA 3 Daniela Matuszka. Szumlas jest zawodnikiem klubu Daas Berserkers' Team Bielsko-Biała. Obaj zawodnicy zanotowali 4 zwycięstwa.

Bilety na galę są jeszcze dostępne w serwisie eventim.pl. Galę będzie można oglądać na sportowych antenach Polsatu. Gala rozpoczyna się o godzinie 19:30. Natomiast w czwartek 7 czerwca o godzinie 14:00 zapraszamy na oficjalne ważenie zawodników w Restauracji Sotelli w Ełku.


Aktualna karta walk:
105 kg: Szymon Kołecki (5-0) – Ivo Cuk (16-10)
65,8 kg: Daniel Rutkowski (5-2) – Aleksander Georgas (9-5)
70,3 kg: Kacper Formela (7-1) – Adam Brzezowski (5-2)
77,1 kg: Mateusz Zawadzki (13-3-2) – Piotr Niedzielski (9-4)
65,8 kg: Damian Zorczykowski (4-2) – Łukasz Kaśniewski (2-1)
83,9 kg: Adam Biegański (5-0) – Michał Pietrzak (5-3)
91,5 kg: TBA – Paweł Brandys (6-5-2)
120 kg: Kamil Minda (2-0) - Marcin Kalata (0-0)
65,8 kg: Paweł Szumlas (4-0 am.) - Piotr Kacprzak (4-0 am.)

Obrazek w tresci

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5