W sobotę spełnią dziecięce marzenia

2018-04-11 10:06:56(ost. akt: 2018-04-11 10:16:36)

Autor zdjęcia: archiwum

Już po raz ósmy ełckie stowarzyszenie "Onkoludki" zorganizuje koncert charytatywny pod hasłem "Dziecięce Marzenia". W najbliższą sobotę Zespoły Jednego Dnia zagrają na deskach Ełckiego Centrum Kultury, by pokazać, że podopieczni stowarzyszenia mogą liczyć na wsparcie ełczan.
Stowarzyszenie Onkoludki powstało w kwietniu 2010 roku z inicjatywy rodziców dzieci z chorobą nowotworową. Ma za zadanie opiekowanie się głównie dziećmi po przebytej chorobie nowotworowej i ich rodzinami. Ciężka choroba dziecka dotyka zawsze całą rodzinę. Z tą trudną sytuacją musi zmierzyć się dziecko, jego rodzice i rodzeństwo. Leczenie zazwyczaj jest długie, wyczerpujące, niesie z sobą smutek, żal i tęsknotę za normalnym życiem. Stowarzyszenie chce wnieść odrobinę normalności, radości, uśmiechu i beztroskich zabaw, dając pozytywną dawkę energii.

To właśnie dla podopiecznych "Onkoludków" co roku organizowany jest koncert "Dziecięce Marzenia". Ełckie urzędy, firmy, jednostki mundurowe i organizacje tworzą zespoły i prezentują, ku uciesze publiczności, swoje umiejętności wokalne. W najbliższą sobotę 14 kwietnia w Ełckim Centrum Kultury wystąpią m.in. przedstawiciele Urzędu Miasta Ełku pod przewodnictwem prezydenta miasta, pracownicy Urzędu Gminy Ełk z wójtem, a także urzędnicy Starostwa Powiatowego w Ełku ze starostą na czele. Śpiewać i grać będą też policjanci, strażacy i żołnierze.

Wstęp-cegiełka kosztuje 15 złotych. Podczas koncertu odbędzie się też licytacja przekazanych stowarzyszeniu przedmiotów. Cały zysk z imprezy zostanie przeznaczony na turnus wypoczynkowo-rehabilitacyjny dzieci po chorobie nowotworowej.

— Zespoły Jednego Dnia co roku bardzo chętnie występują na scenie i pokazują swoje wsparcie w licytacjach. To dla nas bardzo ważne, zaangażowanie tylu ełczan motywuje nas i pokazuje, że nasze działania faktycznie mają sens — mówi Ewa Maciejewska, prezes stowarzyszenia "Onkoludki". — Jednodniowi artyści często mają tremę, ale to nie powstrzymuje ich przed przygotowaniem coraz ciekawszych z roku na rok występów.

Patronat medialny nad koncertem "Dziecięce marzenia" sprawują m.in. "Rozmaitości Ełckie".

Obrazek w tresci

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5