Szykuje się sportowy kwiecień

2018-03-23 09:00:00 (ost. akt: 2018-03-23 09:08:01)

Autor zdjęcia: MOSiR

W kwietniu czeka nas kilka ważnych wydarzeń sportowych, zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Przed nami m.in kolejna edycja Ełckiej Ligi Kickboxingu, zawody Masuria Judo Cup czy pierwsza runda Zorientuj się na Ełk!
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji co miesiąc dla miłośników różnych dyscyplin sportowych przygotowuje sporo atrakcji. Kwiecień rozpoczyna się dużym wydarzeniem, jakim będzie druga odsłona Ełckiej Ligi Kickboxingu. Pierwsze zawody w ramach ligi odbyły się już w lutym. Jej organizatorem jest Szkoła Walki "Thor" z Ełku. W czterech edycjach imprezy wystąpią zawodnicy z całego regionu.

— Po sukcesie zeszłorocznych zawodów zorganizowanych przez nasz klub, postanowiliśmy zorganizować Ełcką Ligę Kickboxingu. Chcemy rozwinąć i wypromować ligę kojarzoną tylko z Ełkiem. Liga jest otwarta dla wszystkich zawodników chcących wystartować w formule K1, która jest najtwardszą i najbardziej widowiskową formułą kickboxingu — mówiła przed pierwszą edycją ligii Katarzyna Sztramko ze Szkoły Walki Thor.

Impreza odbędzie się 8 kwietnia, tym razem na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na osiedlu Jeziorna w Ełku. Kolejne odsłony Ełckiej Ligi Kickboxingu zaplanowano na 15 września i 8 grudnia.

Z kolei pod koniec miesiąca emocji dostarczą nam judocy. W sobotę 28 kwietnia odbędzie się bowiem Masuria Judo Cup dla zawodników walczących w kategoriach U10, U12 i U14. W ramach tej imprezy odbędą się również Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w kategoriach U16 i U18. Organizatorem imprezy jest klub Judo Shamo Ełk.

Niedługo rozpocznie się również IV Grand Prix Ełku w Marszach na orientację "Zorientuj się na Ełk". Pierwsza runda została zaplanowana na 15 kwietnia. Start zaplanowano w miejscowości Szeligi-Buczki. W drugiej rundzie, która odbędzie się 6 maja, zawodnicy będą rywalizowali na terenie gminy Olecko. Po wakacyjnej przerwie chętni powrócą do rywalizacji 9 września w gminie Stare Juchy. Na zakończenie cyklu - 29 września, uczestnicy cyklu wyruszą na trasę z przystanku Ełckiej Kolei Wąskotorowej w Sypitkach.

W zawodach mogą brać udział wszyscy chętni bez ograniczeń wiekowych. Uczestnicy muszą posiadać telefon komórkowy, w zespole wystarczy jeden telefon. Dzieci przedszkolne i ze szkół podstawowych klasy 0-7 biorą udział w zespołach rodzinnych i na podstawie tych wyników będzie tworzona klasyfikacja indywidualna. Organizatorzy zalecają też posiadanie małej apteczki.

Na zakończenie każdej rundy zawodnicy, którzy w swoich kategoriach zajęli miejsca od I do III otrzymają pamiątkowe dyplomy. Po zakończeniu każdej rundy rozlosowywane zostaną wśród uczestników nagrody rzeczowe. Podczas podsumowania całego cyklu IV Grand Prix zawodnicy, którzy zajęli w swoich kategoriach miejsca od I do III otrzymają puchary, a wszyscy uczestnicy którzy wzięli udział w minimum 3 rundach pamiątkowe medale.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5