Trzeźwy kierowca zatrzymał pijanego

2018-02-05 12:05:48 (ost. akt: 2018-02-05 12:17:38)

Autor zdjęcia: Archiwum KWP

Mamy w sobie coraz mniej tolerancji dla pijanych kierowców, i bardzo dobrze, bo każdy z nich to potencjalny zabójca. Świetnie zdawał sobie z tego sprawę pewien mieszkaniec Ełku, który zatrzymał pijanego kierowcę.
Pewien ełcki kierowca zauważył na jednej z ulic auto subaru. Jego kierowca zachowywał się dziwnie. Ruszał z impetem, zatrzymywał auto w poprzek drogi, a nawet wjechał na chodnik.

Mężczyzna podejrzewał, że kierowca subaru może być pijany. Poinformował o tym oficera dyżurnego ełckiej komendy i na bieżąco, telefonicznie przekazywał mu informacje o trasie jaką mężczyzna się porusza. Zgłaszający przez cały czas jechał za kierowcą subaru, aż do momentu kiedy mężczyzna zaparkował auto przed blokiem na jednym z osiedli. Tam zgłaszający zastawił mężczyźnie wyjazd z parkingu swoim autem, podszedł do kierowcy subaru i wyjął kluczyki ze stacyjki jego auta uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

Tam kierowca subaru został wylegitymowany przez policjantów. Okazało się, że to 50-letni mieszkaniec Ełku. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Teraz nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, utrata prawa jazdy na okres co najmniej 3 lat oraz świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5.000 zł.

Źródło KPP Ełk

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. X #2433732 | 89.228.*.* 5 lut 2018 12:38

    Mam nadzieję,że zapanuje strach wśród PIJAKÓW za KIEROWNICĄ !! BRAVO !

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5