Biskup ostro o Halloween: to antychrześcijański zwyczaj

2017-10-27 19:59:05(ost. akt: 2017-10-27 20:18:12)

Autor zdjęcia: pixabay.com

- Ze smutkiem obserwujemy w naszej Ojczyźnie...,że szerzy się antychrześcijański Halloween. Jest to powrót do pogaństwa i praktyk demonicznych między innymi w środowiskach szkolnych, a nawet w przedszkolach w formie niewinnej zabawy - to fragment listu biskupa ełckiego ks. Jerzego Mazura.
Słowo pasterskie Biskupa Ełckiego przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Poniżej fragmenty dotyczące Halloween. List zostanie odczytany we wszystkich kościołach diecezji ełckiej podczas ogłoszeń parafialnych w najbliższą niedzielę 29 października 2017 roku.
(...)
2. Ze smutkiem obserwujemy w naszej Ojczyźnie, która ma korzenie chrześcijańskie, że szerzy się antychrześcijański Halloween. Jest to powrót do pogaństwa i praktyk demonicznych między innymi w środowiskach szkolnych, a nawet w przedszkolach w formie niewinnej zabawy. Ten zwyczaj sięga do pogańskich obchodów święta duchów i celtyckiego boga śmierci. To anglosaskie święto, obce naszej kulturze, jest w sposób sztuczny przenoszone na nasz grunt. Czyni ono pewne zamieszanie w umysłach dzieci
i młodzieży. Ten fakt napełnia nas niepokojem, że dzieje się to w katolickiej Polsce.

Pragnę przestrzec wszystkich ochrzczonych przed tym antychrześcijańskim zwyczajem. Jest to wielkie wyzwanie dla ludzi wierzących. Nie wracajcie do pogaństwa. Nieście w dzisiejszy świat dobrą nowinę o Królestwie Bożym, nieście Jezusa Chrystusa.
Proszę was, byście nie brali udziału w zabawach halloweenowych. Jesteście dziećmi Bożymi, odkupionymi Krwią Chrystusa.
Proszę was, katolickich rodziców, chrońcie wasze dzieci i młodzież przed grozą i strachem związanymi z tym pogańskim zwyczajem.
Nie lekceważcie duchowego zagrożenia dla waszych dzieci.

Proszę was, nauczycieli, nie organizujcie w szkołach imprez i zabaw połączonych z przebieraniem się dzieci i młodzieży za istoty ze świata ciemności. Takie zabawy często rujnują duchowość dzieci i młodzieży, nie wnosząc nic pozytywnego i wartościowego.
(...)

+ Jerzy Mazur
Biskup Ełcki

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MareżkaValida

Komentarze (62) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Czlowiek #2375842 | 94.254.*.* 16 lis 2017 17:51

  A wasza eminencja biskup to nie wie że wy czarni sami zyjecje gorzej od pogan pedofile geje alkoholizm tu szukaj dla swoich ziomków pogaństwa i rozgrzeszenie ich

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Pani Ładna #2365071 | 176.221.*.* 1 lis 2017 17:32

  JEGO EMINENCJO księże biskupie POLSKA TO KRAJ ŚWIECKI I DEMOKRATYCZNY. Polacy mogą świętować co i jak chcą bo nikogo tym nie krzywdzą. Kościół katolicki ma w swoim obrządku elementy wywodzące się z pogaństwa, ale o tym się nie mówi. Nie tylko otym zresztą, to wielka szkoda dla Kościoła. Dowód: te komentarze, ich autorzy to ełccy katolicy widzą co robi kler i oceniają , szkoda , że w większości mają racje. Szkoda bo ełczanie zasługują na godne traktowanie, na pozytywny i wartościowy powszechny kontakt z księżmi w realnym życiu. MAMY JUŻ DOŚĆ ZARZĄDZANIA , ROZLICZANIA I STRASZENIA PIEKŁEM. Weźcie się do roboty WYJDŹCIE DO LUDZI I NIE RÓBCIE AFER , BO MY ŻYJEMY PRZECIĘTNIE A CZĘSTO BIEDNIE A WY LUKSUSOWO Z A N A S Z E P I E N I Ą D Z E .

  Ocena komentarza: warty uwagi (17) odpowiedz na ten komentarz

 3. Ogier #2363819 | 31.0.*.* 30 paź 2017 22:25

  On chyba lubi ostrą jazdę

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

 4. ale bubel #2363585 | 94.254.*.* 30 paź 2017 17:56

  ten "biskipup" sam jest antychrzescijaninem w purpurze chodzi ino po to by sie pławic w kasie i dostatku mając na podorędzu chłopców i dziewczynki te watykańskie sodomuchy!

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

 5. diabeł #2363176 | 89.228.*.* 30 paź 2017 10:08

  Zapraszam wszystkich bawiących się w Halloween do domów pogrzebowych i na groby.......

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (62)
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5