„Rękusy czytają, bo lubią!”

2017-10-04 13:38:22(ost. akt: 2017-10-04 13:42:39)
Wisława Szymborska powiedziała kiedyś, że „czytanie książek – to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła.” Te słowa oraz ogólnopolska akacja głośnego czytania, która przypada 29 września, skłoniła nauczycieli Szkoły Podstawowej w Rękusach do przygotowania takiej wspólnej zabawy
Tego dnia czytali wszyscy: najmłodsi, przedszkolaki, starszaki, uczniowie klas IV- VII oraz nauczyciele. Szkolny korytarz zamienił się w niecodzienną czytelnię, do której można było „dojechać” karocą Kopciuszka a potem wejść przez „drzwi Narnii”, by w końcu posłuchać głośnego czytania, odpoczywając na miękkich poduszkach. Na tym, oczywiście, nie skończyła się nasza podróż.

— Zwiedzaliśmy świat (konkretnie Karaiby) razem z Nelą - małą reporterką - opowiada Bogumiła Kraśko, organizatorka akcji. — Poznawaliśmy ulubione książki naszych koleżanek i kolegów oraz nauczycieli. Na koniec wysłuchaliśmy interpretacji trudnego tekstu Chrząszcz drżący w gąszczu w wykonaniu finalistów szkolnego Konkursu Pięknego Czytania. 


Tytuł Mistrza Pięknego Czytania zdobył uczeń klasy VI – Mikołaj Okuniewski. Gratulujemy!

SP Rękusy


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5