„Motocyklem przez świat”

2017-09-25 08:03:01 (ost. akt: 2017-09-25 08:04:16)

Autor zdjęcia: Magda Kosak

Grupy sześciolatków „Duszki Leśne” oraz „Misie Lubisie” z MPiŻ „Ekoludki” rozpoczęły nowy cykl spotkań pt. „Człowiek z Pasją”, który ma na celu rozbudzanie w dzieciach ciekawości świata, zainteresowań i pasji.
Pierwszym naszym gościem był Pan Stanisław – motocyklista, który powrócił do swojej młodzieńczej pasji – jazdy na motocyklu będąc na emeryturze. Od kilku lat zwiedza świat na dwóch kółkach, był na wielu międzynarodowych rajdach. Zwiedził miedzy innymi Bałkany, Skandynawię, Niemcy, Włochy, Austrię, kraje byłego bloku ZSRR. Wiele z tych rajdów miało charakter patriotyczny, np. uczestniczył w słynnym Rajdzie Katyńskim, w trakcie którego dojechał na Syberię, zwiedzając i upamiętniając miejsca historyczne dla Polski i Polaków.

Dzieci podczas spotkania miały możliwość wysłuchania pogadanki naszego gościa, zadawały pytania dotyczące celu wypraw, oglądały pamiątki z rajdów. Pan Stanisław zwrócił dzieciom szczególną uwagę na sposób bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci miały możliwość obejrzenia i zmierzenia specjalnego ekwipunku motocyklisty – kasku, ubrań ochronnych itd.

Co ciekawe, nasz gość dotarł do nas ze swoimi dwoma motorami – które różni zarówno styl jak i charakter. Dzieci mogły dotknąć pojazdów, przy pomocy i opiece swoich Pań usiąść na wybranym przez siebie motocyklu. Dziękujemy Panu Stanisławowi za ciekawe spotkanie, oraz możliwość obejrzenia motocykli, życząc mu wielu pasjonujących i bezpiecznych podróży.
Opracowały: Nauczycielki grup


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Kosak3

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5