Przed nami cztery dni zmagań w Gwieździe Północy

2018-08-07 12:00:00(ost. akt: 2018-08-07 18:47:24)
KOLARSTWO\\\ Już w ten weekend startuje Cisowianka Mazovia MTB czyli jedna z największych imprez kolarskich w całej Polsce. Wyścigi z serii Mazovia MTV i Gwiazda Północy w Ełku, Prostkach i Sypitkach rozegrają się w dniach 12-15 sierpnia.
Nadchodzi weekend, na który z niecierpliwością czekali wszyscy miłośnicy jednośladów z naszego regionu. Mowa o Cisowianka Mazovia MTB Marathon, która od wielu lat cyklicznie odbywa się w całej Polsce. Ełk w oczach organizatora imprezy jest miastem szczególnie ważnym. Cezary Zamana, jeden z najbardziej utytułowanych polskich kolarzy, urodził się właśnie tutaj. Od lat Zamana organizuje maraton Mazovia MTB. Zawsze jeden z etapów imprezy odbywa się w Ełku, nie inaczej będzie i w tym roku. W wyścigu 12 sierpnia wystartują więc nie tylko ełczanie, ale z całą pewnością tłumnie przyjadą goście z całej Polski.

Cisowianka Mazovia MTB Marathon będzie jednocześnie otwarciem trzydniowej Gwiazdy Północy. Gwiazda Północy to wyjątkowe wydarzenie, skierowane do osób pragnących rodzinnie i aktywnie spędzić kilka dni wśród mazurskiej przyrody. W tym roku impreza trwać będzie cztery dni. Niedzielny wyścig zaliczany jest jako pierwszy etap. W poniedziałek zawodnicy wystartują w Prostkach, we wtorek w Sypitkach (gm. Kalinowo), a w środę — w Starych Juchach. W ciągu tych czterech dni zawodnicy będą mogli skorzystać z pełni uroków Mazur.

— Z polskiej krainy tysiąca jezior wrócicie nie tylko z kolarskimi wspomnieniami. Do Sypitek zabiorę Was kolejką wąskotorową, a na miejscu czekać będą rozśpiewani muzykanci i przemiłe gospodynie, które podzielą z Wami swoimi wypiekami oraz smakołykami. Trzeciego dnia przy wielkim ognisku w kameralnym otoczeniu nad jeziorem w Prostkach odbędzie się wieczorek zapoznawczy. Jak zwykle, spektakularna będzie też ceremonia wręczenia nagród, zaplanowana w Ełku — pisze do zawodników Cezary Zamana.

Na wszystkich etapach Gwiazdy Północy zawodnicy będą mieli do wyboru cztery dystanse. Hobby przeznaczony jest głównie dla dzieci. Dla bardziej zaawansowanych organizatorzy wyznaczyli dystanse Fit i 1/2 Pro. Dla zawodowców i najbardziej doświadczonych kolarzy-amatorów przygotowana została natomiast trasa Pro (zastępująca ubiegłoroczną Giga) o długości aż 64 kilometrów.

— Startujemy z placu Jana Pawła II. Przejeżdżamy przez rondo i dalej pod górę ulicą Kilińskiego dojeżdżamy do kolejnego ronda. Następnie kierujemy się w lewo na wiadukt kolejowy. Zjeżdżamy szeroką asfaltową drogą do osiedla "Pod Lasem", skręcamy w prawo w osiedle i następnie leśnymi duktami dojeżdżamy do szerokiej piaszczystej drogi — opisują trasę organizatorzy.

Szczegółowy program zawodów, wszystkie informacje o startach i trasie dostępne są na stronie organizatora: www.mazovia.zamanagroup.pl. Patronem medialnym zawodów są "Rozmaitości Ełckie" i "Gazeta Olsztyńska".

mro

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5