To trudna, ale satysfakcjonująca służba

2017-07-26 14:40:16 (ost. akt: 2017-07-27 11:40:01)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

W tym tygodniu komendy w całym kraju obchodzą Święto Policji. W środę 26 lipca funkcjonariusze i ich rodziny spotkali się w Ełckim Centrum Kultury, by wspólnie świętować ten ważny dla każdego policjanta dzień.
Święto Policji jest ustanowione ustawowo na dzień 24 lipca. Ełckie obchody odbyły się nieco później, bo w środę 26 lipca. W Ełckim Centrum Kultury zebrały się rodziny policjantów, komendanci: powiatowy i wojewódzki, przedstawiciele samorządów i duchowieństwa, a przede wszystkim sami funkcjonariusze ełckiej komendy. Tradycyjnie - były podziękowania, życzenia oraz odznaczenia i awanse. Niemal wszyscy policjanci z ełckiej komendy otrzymali wyróżnienia w różnej formie. Osobiście wręczali je komendant powiatowy mł. insp. Paweł Szyperek oraz komendant wojewódzki, insp. Tomasz Klimek.

— To był rok pełen pracy dla policjantów w całym kraju. Także w Ełku, gdzie podczas styczniowych wydarzeń funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta. Spisali się wtedy wzorowo, nie pozwalając na eskalację tych wydarzeń. Trzeba podkreślić doskonałą postawę całej ełckiej komendy, nie tylko w styczniu, ale przez cały rok — powiedział insp. Tomasz Klimek. — Jesteśmy w trakcie ogromnej modernizacji całej policji. Będą nowe radiowozy i inny sprzęt, który na pewno już niedługo zauważą także mieszkańcy Ełku. Mamy też nadzieję na dalsze podwyżki, aby w końcu 100-tysięczna rodzina policyjna mogła zarabiać godnie i adekwatnie do poświecenia, jakie wkłada każdego dnia w swoją niełatwą służbę.

Jak mówił komendant powiatowy mł. insp. Paweł Szyperek, jest on bardzo zadowolony z postawy ełckich policjantów.

— Jestem dumny z każdego ełckiego policjanta z osobna. To są ludzie, z którymi służba to czysta przyjemność. Dziękuję im za codzienną rzetelną pracę. Dziękuję też pracownikom cywilnym policji. Bez nich nasza praca nie byłaby możliwa. Na szczególne uznanie zasługują rodziny policjantów. To oni są tymi, na których funkcjonariusz może liczyć po ciężkim dniu niebezpiecznej służby. To bardzo potrzebne każdemu z nas — dziękował komendant powiatowy.

Wzruszającym akcentem podczas środowej uroczystości było wręczenie listów gratulacyjnych rodzicom policjantów wyróżniających się w służbie. Rodzice razem ze swoimi umundurowanymi dziećmi stanęli na scenie i przyjęli gratulacje od komendantów.

— Jestem niesamowicie dumna ze swojej córki. To wspaniałe uczucie wiedzieć, że ona spełnia się w swoim zawodzie, robi to co kocha, a dodatkowo robi to naprawdę dobrze — powiedziała pani Waleria Szlajter, mama wyróżnionej sierż. Urszuli Szlajter. — Bałam się o córkę kiedy wstępowała do policji. Ale wiem, że całe życie tego chciała i cieszę się widząc, z jaką pasją wykonuje swój zawód.

Z kolei przedstawiciel związków mówił o konieczności zmian w wynagrodzeniach policjantów.

— W tej chwili funkcjonariusze swoje zarobki mogą porównać do pracowników dyskontów. Nie mówię, że policjanci są lepsi. Ale nie ulega wątpliwości, że praca policjanta odbywa się codziennie z narażeniem zdrowia i życia. Trzeba o tym pamiętać i będziemy jako związek walczyć o to, by dzielni ludzie stojący na straży prawa mogli żyć godnie — powiedział Sławomir Koniuszy, przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie.

Na koniec uroczystości, zastępca prezydenta miasta Artur Urbański tradycyjnie wręczyli wszystkim policjantkom i pracownicom cywilnym z ełckiej komendy czerwone róże.

Ełcka komenda jest czwartą pod względem wielkości jednostką policji w garnizonie warmińsko–mazurskim. Obecnie służbę pełni tu 170 policjantów, wspieranych przez 23 pracowników cywilnych. W Ełku jest jeszcze miejsce dla 7 kandydatów na policjantów.
Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Lech Zimny. #2296600 | 89.228.*.* 27 lip 2017 21:38

  "W tej chwili funkcjonariusze swoje zarobki mogą porównać do pracowników dyskontów." Nie widziałem żeby pracownicy dyskontu jeździli samochodami za ponad sto tysięcy złotych, a policjantów owszem, jednego widuję prawie codziennie i mówią że mało zarabiają?

  Ocena komentarza: warty uwagi (32) odpowiedz na ten komentarz

 2. ciekawa #2296021 | 89.228.*.* 27 lip 2017 00:25

  Czy w Ełku w dniu św. Krzysztofa policja rozdawała gadżety kierowcom? A może w poprzednie lata?

  Ocena komentarza: warty uwagi (28) odpowiedz na ten komentarz

 3. X #2295823 | 176.221.*.* 26 lip 2017 18:11

  Tego pan po cywilnemu na ostatnim zdjęciu to chyba każdy ełczanin zna !

  Ocena komentarza: warty uwagi (28) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5