Dzielnicowi zatrzymali ucznia i kierowcę z narkotykami

2017-03-30 10:44:01 (ost. akt: 2017-03-30 10:45:38)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Dzielnicowi dwukrotnie interweniowali wobec osób, które posiadały środki odurzające. W gminie Kalinowo pięć torebek z marihuaną policjanci znaleźli w saszetce u 16-latka. Kolejne narkotyki dzielnicowi zabezpieczyli podczas kontroli drogowej, a następnie w mieszkaniu 25-letniego mieszkańca Grajewa. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj na terenie gminy Kalinowo. Dzielnicowi sprawdzali miejsce, gdzie gromadzi się młodzież zagrożona demoralizacją. Na widok policjantów stojące tam trzy młode osoby usiłowały schować pod odzież saszetkę. Okazało się, że w jej wnętrzu znajdują się woreczki foliowe z marihuaną. Saszetka należała do 16-letniego ucznia. Chłopak przyznał, że nabył narkotyki, bo chciał sprawdzić, jak to jest być odurzonym.

Natomiast dzielnicowi z gminy Prostki zatrzymali do kontroli samochód, którego kierowca nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Mężczyzna był zdenerwowany i próbował ukryć coś w kieszeni. Okazało się, że 25-latek miał przy sobie torebkę z marihuaną oraz szklaną lufkę. Mężczyźnie została pobrana krew do badań, żeby sprawdzić, czy prowadził on pojazd pod wpływem środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli jego samochód i zakazali mu dalszej jazdy. Ponadto podczas przeszukania mieszkania zajmowanego przez mężczyznę w Grajewie policjanci znaleźli kolejnych siedem torebek z marihuaną i wagę elektroniczną.

Wyjaśniane są wszelkie okoliczności tych zdarzeń. Zgodnie z ustawą, za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
KPP Ełk


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. oloui #2235458 | 89.229.*.* 1 maj 2017 11:05

    W Holandii to nie przestępstwo!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5