Rekordzista - rowerzysta miał 1,8 promila alkoholu w organizmie

2017-03-28 09:27:10 (ost. akt: 2017-03-28 09:28:56)

Autor zdjęcia: gw/Archiwum GO

Aż 5 kierowców oraz 3 rowerzystów będących pod wpływem alkoholu zatrzymali ełccy policjanci podczas minionego weekendu. Jeden z kierowców był również sprawcą kolizji drogowej. Niechlubnym rekordzistą okazał się natomiast rowerzysta, który mając 1,8 promila alkoholu w organizmie jechał rowerem ulicą Witosa w Ełku. Niewiele mniej bo blisko 1,5 promila miała 50 - letnia rowerzystka zatrzymana w Ełku na ulicy Kwiatowej.
Tylko podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali 5 kierowców oraz 3 rowerzystów, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Jeden z nich był również sprawcą kolizji drogowej.

W sobotę 43-letni mieszkaniec gminy Rajgród jadąc ulicą Wojska Polskiego samochodem marki Renault, nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i gdy jego kierująca zatrzymała się przed przejściem dla pieszych, najechał na tył jej pojazdu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 1 promil alkoholu. Policjanci w związku z tym zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Niechlubnym rekordzistą okazał się natomiast rowerzysta, który mając blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie jechał rowerem ulicą Witosa w Ełku. Niewiele mniej bo blisko 1,5 promila miała 50 - letnia rowerzystka zatrzymana w Ełku na ulicy Kwiatowej.

Teraz kierowcy, którzy po pijanemu wsiedli za kierownicę, za swoje postępowanie wytłumaczą się przed sądem. Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości przewiduje karę 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo osoby te muszą liczyć się z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5