45-latka podczas cofania uderzyła tyłem pojazdu w filar budynku. Miała 2,5 promila

2017-03-20 10:12:43 (ost. akt: 2017-03-20 10:14:05)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawień i konsekwencje finansowe grożą 45-latce, która w stanie nietrzeźwości kierowała swoim samochodem. Kobieta została zatrzymana po tym, jak cofając uderzyła w filar budynku i odjechała. Policję zaalarmowali zaniepokojeni świadkowie.
Do zdarzenia doszło w minioną sobotę późnym popołudniem. Na jednym z ełckich osiedli mężczyzna zareagował na niepokojące zachowanie kierującej fordem. Okazało się, że 45-latka podczas cofania uderzyła tyłem pojazdu w filar budynku i odjechała z miejsca zdarzenia.

Mężczyzna zadzwonił pod numer alarmowy i uniemożliwił kobiecie dalszą jazdę, dzięki czemu policjanci zatrzymali nieodpowiedzialną kierującą. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma ona blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Teraz 45-latka odpowie przed sądem. Przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5