Niechlubny rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu

2016-11-21 11:05:04 (ost. akt: 2016-11-21 11:06:22)

Autor zdjęcia: mat. policji

Aż 3 nietrzeźwych kierowców zatrzymali ełccy policjanci podczas minionego weekendu. Niechlubny rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i swoim sposobem jazdy wzbudził niepokój u innego kierowcy, który zadzwonił na policję. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Podczas minionego weekendu policjanci interweniowali wobec nietrzeźwych, którzy mimo swojego stanu wsiedli za kierownicę. Pierwsze zgłoszenie oficer dyżurny otrzymał w sobotę po 22:00 od innego uczestnika ruchu, który zwrócił uwagę na niebezpieczne manewry wykonywane przez prowadzącego opla.

Zadzwonił na policję. Policjanci zatrzymali wskazany pojazd do kontroli i zbadali stan trzeźwości kierowcy. 34-letni obywatel Mołdawii miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości.

Kolejny kierowca został zatrzymany w Nowej Wsi Ełckiej. 24-latek przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 20 km/h. Podczas kontroli policjanci wyczuli od kierowcy zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie także 58-latek, którego policjanci zatrzymali na ul. Suwalskiej w Ełku. Kierowca fiata miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Kierowcom, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, konsekwencje finansowe i utrata uprawnień.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5