Rosjanin wiózł mleko bez zezwolenia

2016-07-07 15:14:00 (ost. akt: 2016-07-07 15:17:18)

Autor zdjęcia: WITD

Rosjanin przewoził mleko z Polski do Litwy. Podczas kontroli okazało się, że nie posiada odpowiednich zezwoleń.
W poniedziałek (04.07) inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego Olsztyn Oddział Terenowy w Ełku, zatrzymali ciężarówkę rosyjskiego przewoźnika. Kierowca w trakcie kontroli okazał zezwolenie ogólne na wykonywanie międzynarodowego przewózu drogowego rzeczy na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, które uprawniało do wykonywania przewozu dwustronnego pomiędzy Polska i Rosją, oraz przewozu tranzytowego przez terytorium Polski.

Z okazanych dokumentów wynikało, iż kierowca przewozi wyroby mleczarskie z Polski do Litwy. Tym samym kierowca powinien legitymować się zezwoleniem na wykonywanie przewozów drogowych uprawniającym do wykonywania przewozów pomiędzy Polską a krajami trzecimi.

Kierowca nie posiadał właściwego zezwolenia, dlatego też pojazd został skierowany na parking strzeżony na czas dostarczenia odpowiednich zezwoleń oraz opłacenia kaucji na poczet kary administracyjnej.

W związku ze zdarzeniem zostanie wszczęte postępowanie administracyjne wobec rosyjskiego przewoźnika drogowego zagrożone karą administracyjną w wysokości 10000 zł.

kraw

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5