Oko w oko z ptakami

2016-06-08 17:33:24(ost. akt: 2016-06-08 17:34:21)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

Klasa 5 B ze Szkoły Podstawowej nr 4 wraz wychowawczynią panią Beatą Dzierżanowską uczestniczyła w zajęciach przyrodniczych w stacji ornitologicznej w Mrozach Wielkich. Celem spotkania było obrączkowanie ptactwa i poszerzenie wiedzy o gatunkach występujących w okolicy Ełku.
Mogliśmy zobaczyć z bliska, a nawet dotknąć ptaki: drozda śpiewaka, kapturkę czy pełzacza leśnego. Poprzez specjalne urządzenie obserwowaliśmy pleszki w budce lęgowej. Pan ornitolog pokazał nam siatki do łapania ptaków, które obrączkują i opisał znaczenie pułapki. Dowiedzieliśmy się, że są rożne typy siatek, i że jest ich siedem na terenie nadleśnictwa. Przez ostatnie dwa dni złapano i zaobrączkowano ponad 70 ptaków. Widzieliśmy różne obrączki dla ptaków. Korzystając z możliwości rozmowy z przyrodnikiem, kierowaliśmy wiele pytań o gatunki ptaków z terenu Mazur i pracę ornitologa.

Następnie był czas na posiłek. Mogliśmy usiąść, upiec kiełbaski i bawić się w leśnym entourage’u. Pobyt w Mrozach zwieńczył wywiad, którego udzieliliśmy dla lokalnego radia. Z przyjemnością opowiedzieliśmy o dniu spędzonym poza klasą szkolną.

Bardzo nam się podobało wyjście do Nadleśnictwa Mrozy i mamy nadzieję, że jeszcze tam zajrzymy, by ponowić nasze ornitologiczne obserwacje.
Maja Truszkowska, kl. 5 b


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SP4

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5