Światowy Dzień Pluszowego Misia w ,,Ekoldukach''

2015-11-26 10:10:16(ost. akt: 2015-11-26 10:18:41)

Autor zdjęcia: Anna Jankowska

25-go listopada przypada święto najlepszego przyjaciela dzieci, a mianowicie ,,Światowy Dzień Pluszowego Misia’’.
Tego dnia, najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie, z którymi dzieci z ,,Miejskiego Przedszkola i Żłobka Ekoludki’’ przyszły do przedszkola.

Misie są prawdziwymi przyjaciółmi i nierzadko powiernikami dziecięcych tajemnic!
W tym dniu, wychowawczynie wszystkich grup dzieci 4-letnich z MPiŻ ,,Ekoludki’’, zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy w Krainie Pluszowych Misiów.

Najpierw dzieci brały udział w zabawach w rytm misiowych przebojów pt.: ,,Niedźwiadek’’, ,,Mały Miś’’, ,,Jadą, Jadą Misie’’. Poza śpiewaniem i tańczeniem, przed dziećmi pojawiły się nie lada wyzwania. Nie zabrakło też konkurencji, quizu oraz konkursów. Dzieci musiały wykazać się dużą umiejętnością i wiedzą, układając misiowe puzzle i zgadując, z jakich bajek pochodzą.

Jednym z kolejnych zadań było układanie sylwety misia z kół, z czym dzieci poradziły sobie doskonale! Jak przystało na prawdziwych ,,misiów-łasuchów’’ - nie zabrakło też wyjadania miodku z talerza. Chyba właśnie to zadanie, najbardziej przypadło dzieciom do gustu! Zwieńczeniem tego wspaniałego święta było wspólne obejrzenie bajki pt. ,, Miś Uszatek ‘’.

To był dzień pełen wrażeń, a także pozytywnych emocji, z którymi dzieci wróciły domu.

Nauczycielki grup 4-letnich
Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: przedszkolanka

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5