Siatkarskie Ośrodki Szkolne w Ełku

2015-01-20 12:20:16(ost. akt: 2015-01-20 12:44:05)

Autor zdjęcia: Tomasz Przekop

Przy czterech ełckich szkołach podstawowych powstały Siatkarskie Ośrodki Szkolne. Inicjatywa powstała dzięki programowi "Akademia Siatkarskich Ośrodków Sportowych".
Uroczystość podpisaniu aktu założenia akademii odbyła się w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 4 w Ełku. Spotkanie składało się z 3 części: spotkania z Marcinem Prusem, podpisania aktu założenia akademii oraz turnieju mini siatkówki dla przybyłych uczniów szkół podstawowych.

Spotkanie z Marcinem Prusem, siatkarzem i wielokrotnym reprezentantem Polski na turniejach międzynarodowych, przebiegło w formie pytań i odpowiedzi. Do udziału w nim były reprezentant Polski zaprosił nie tylko młodych siatkarzy, ale i uczniów klas przyglądających się ceremonii z balkonu.

Drugą część ceremonii stanowiło podpisanie aktu utworzenia Akademii Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego. Do złożenia podpisu przystąpili zastępca prezydenta Ełku, Artur Urbański, Dyrektor Gimnazjum nr 4 w Ełku, dyrektorzy zaproszonych szkół podstawowych oraz Krzysztof Modzelewski, twarz Akademii S.O.S. w Gimnazjum nr 4. Przedstawicielem Polskiego Związku Piłki Siatkowej był Marcin Prus. Ceremonię powołania Akademii zakończył Turniej szkół podstawowych w mini siatkówkę. Poziom spotkań był wysoki, na uwagę zasługują szczególnie reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 4 i Szkoły Podstawowej Sportowej.

W konsekwencji uroczystości, w ełckich szkołach podstawowych: SP4, SP6, SP7, SP9, objętych programem zostanie 80 dzieci. Szkoły zostaną sukcesywnie doposażane w sprzęt siatkarski, na początek otrzymają komplety meczowe.Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. yty #1655449 | 217.99.*.* 4 lut 2015 13:25

  w tym waszym śmesznym ełku nikt nie ma pojęcia o siatkówce, sami dyletanci, wszystkie zdolniejsze zawodniczki odchodzą od was bo nikt nie ma pojęcia o treningu siatkarskim, sami pozerzy i tyle, nazywanie tych dyletantów trenerami to profanacja słowa trener

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. haha #1645914 | 178.56.*.* 25 sty 2015 19:25

  panowie trenerzy, wfmeni, nie wymagajcie aby gej EŁCKI znał się na siatkówce, on zna się na pedałowaniu I GIERKACH W MIEŚCI E I NIE TYLKO...

  odpowiedz na ten komentarz

 3. trener #1643798 | 5.172.*.* 23 sty 2015 13:44

  To nie jest plotka ani tajemnica, zakłada się, że siatkówkę można będzie trenować tylko w gimnazjum szkoły sportowej do której władni oświaty i sportu W Ełku chcą przenieść SOS. W innej sytuacji Panowie trenerzy z tej szkoły maja problemy z naborem do klasy siatkarskiej. Przydałoby aby kadra trenerska ze szkoły sportowej zapracowała na swój wizerunek a nie wszystko dostała wyłożone na tacy nie mówiąc o zacieraniu rąk na nową kasę

  odpowiedz na ten komentarz

 4. Z oddali... #1643489 | 91.228.*.* 23 sty 2015 08:03

  Proszę wszystkich wtajemniczonych o potwierdzenie bądź zaprzeczenie plotce jakoby od przyszłego roku SOS-y z G.4. miałyby zostać przeniesione do fantastycznej szkoły sportowej. Jeśli to prawda, to czy ktoś rozmawił już z Panami Kohlmanem, Malewskim, Maciorowskim ( bardzo dobrymi w mojej ocenie trenerami)na temat prznosin na ul. Suwalską, czy nadal wizerunek miasta jest ważniejszy od jakości szkolenia dzieci i młodzieży? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  odpowiedz na ten komentarz

 5. oo #1643020 | 5.172.*.* 22 sty 2015 17:48

  Informacje dotyczące zajęć w czasie ferii są na stronach szkół. Można sprawdzić. Z moich informacji ale nie do końca mam je pewne ( może być więcej), w ełckich szkołach podstawowych i gimnazjach jest 4 trenerów i 14 instruktorów siatkówki. Jest to wystarczająca ilość, tylko trzeba im pozwolić się rozwijać i pomóc popularyzować sport w tym siatkówkę, bez układów i kolesiostwa

  odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (14)
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5