Takiej inwestycji "sąsiadowi" możemy tylko pozazdrościć
2025-07-08 17:09:04(ost. akt: 2025-07-08 17:15:05)
Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL w Grajewie rozpoczyna realizację gigantycznej inwestycji. Dzięki decyzji Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. firma otrzymała wsparcie finansowe na rozbudowę Zakładu Produkcji Mleczarskiej, koncentrującą się przede wszystkim na zwiększeniu mocy produkcyjnych w zakresie serów pakowanych w atmosferze ochronnej. Całkowita wartość projektu wynosi aż 414,6 miliona złotych.
Uroczyste przekazanie decyzji o wsparciu odbyło się w poniedziałek w siedzibie spółdzielni w Grajewie. Symbolicznego wręczenia dokumentu dokonał Minister Rozwoju i Technologii Krzysztof Paszyk, podkreślając wagę inwestycji dla lokalnej i krajowej gospodarki oraz znaczenie wspierania rodzimych przedsiębiorstw.
W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz centralnych, wojewódzkich i lokalnych, w tym Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stefan Krajewski, Marszałek Województwa Podlaskiego Łukasz Prokorym, Wicewojewoda Podlaski Michał Gąsowski, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Wojciech Grochowski, członek Zarządu Województwa Podlaskiego Bogdan Dyjuk, Dyrektor Oddziału KOWR w Białymstoku Agnieszka Zawistowska oraz Burmistrz Miasta Grajewo Maciej Bednarko. Decyzję odebrał prezes zarządu MLEKPOL-u, Tadeusz Mroczkowski.
— To historyczny moment dla naszej Spółdzielni, jako że inwestycja ta, będąca jedną z największych inwestycji Mlekpolu, znacząco wpłynie na wzrost mocy przerobowych oraz optymalizację procesów, co pozwoli nam na sprawną realizację zamówień i umocni naszą pozycją na rynkach krajowym i międzynarodowym — podkreśla Tadeusz Mroczkowski, Prezes Zarządu SM Mlekpol.
Inwestycja, której realizacja zaplanowana została na lata 2025-2029, obejmuje rozbudowę istniejącej infrastruktury, budowę nowych przestrzeni magazynowych, zakup nowoczesnych linii produkcyjnych do serów, modernizację dotychczasowych oraz kompleksową automatyzację procesów technologicznych. W ramach projektu powstanie również instalacja fotowoltaiczna, co wpisuje się w politykę zrównoważonego rozwoju spółdzielni.
Efektem przedsięwzięcia będzie m.in. utworzenie 10 nowych miejsc pracy oraz utrzymanie dotychczasowego zatrudnienia na poziomie 869 osób. To także kolejny krok w kierunku umacniania pozycji MLEKPOL-u jako jednego z największych i najnowocześniejszych zakładów mleczarskich w Polsce.
Jest to druga decyzja o wsparciu inwestycyjnym wydana przez Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną dla MLEKPOL-u. Zarząd SSSE S.A. nie kryje satysfakcji z zaangażowania w projekt, który – jak zaznaczono – jest największym dotychczas wspartym przedsięwzięciem w historii strefy.
SM Mlekpol, SSSE, opr. tom
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez