Nasi kolarze na na 30 Olimpiadzie Młodzieży

2024-07-09 15:31:13(ost. akt: 2024-07-09 15:38:51)

Autor zdjęcia: MTB Ełk Prostki/Dariusz Gajdziński

6 lipca 3 Juniorów Młodszych z klubu MTB Ełk Prostki wystartowało na 30 Olimpiadzie Młodzieży w sportach letnich w Lublinie. Ścigali się oni oczywiście w wyścigu MTB XCO na morderczej rundzie poprowadzonej po stoku Globus. Pikanterii dodawała pogoda, która nie była dzisiaj łaskawa dla kolarzy. Termometry pokazywały 32 kreski, a na trasie nie było miejsca na chwilę oddechu. Pogoda i trasa wyścigu nie była jednak dla naszych zawodników taka straszna.

Dzięki dobrej dyspozycji kolarze MTB Ełk Prostki wywalczyli:
Maksymilian Wierzbicki po świetnym starcie pokazał, że stać go na wiele. Mimo przebicia opony, po sprincie do boxu i sprawnej wymianie koła utrzymał swą świetną pozycje i dojechał do mety 22!!!
Następny na metę wpadł Miłosz Kuczyński, który również był w świetnej formie i zajął 23. pozycje!!!
Nasz trzeci Junior Młodszy Sebastian Szumski, mimo świetnej formy w tym sezonie, nie był w swej maksymalnej dyspozycji. Nie był to po prostu jego dzień. Nie znaczy to jednak o złym rezultacie, ponieważ wyścig ukończył jako 33. Junior Młodszy w Polsce. Biorąc pod uwagę prestiż dzisiejszego wyścigu również jest to fantastyczne miejsce.

Nasi zawodnicy bez zwątpienia godnie reprezentowali nasze województwo, powiat i gminę! I swymi wynikami pokazują, iż ich ciężka praca owocuje i przynosi świetne rezultaty! — przyznaje Dariusz Gajdzński.

MTB Ełk Prostki/Dariusz Gajdziński, opr. tom
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5