Zaatakowali go maczetami. Miał rany na całym ciele...

2024-07-08 14:53:23(ost. akt: 2024-07-08 14:59:25)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Trzej zamaskowani mężczyźni zaatakowali ełczanina. Każdy miał w ręku maczetę. To cud, że nikt nie zginął...
Działając wspólnie i w porozumieniu, trzej zamaskowani mężczyźni, pobili mieszkańca Ełku. Każdy z tych mężczyzn w trakcie napaści miał maczetę. Zadawali pokrzywdzonemu uderzenia po całym ciele, powodując liczne rany w zasadzie na wszystkich częściach ciała. Po ataku zostawili mężczyznę i uciekli — relacjonują ełccy policjanci.

Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany następnego dnia po zdarzeniu. U niego w mieszkaniu policjanci w trakcie przeszukania odnaleźli maczety. Zabezpieczone tam zostały także środki odurzające – mefedron.

Był to mężczyzna znany pokrzywdzonemu i to tylko z nim pokrzywdzony miał się spotkać na rozmowę tego feralnego wieczoru — wyjaśniają śledczy.

23-latek usłyszał zarzuty pobicia przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu, gróźb oraz zmuszania pokrzywdzonego do określonego zachowania poprzez stosowanie groźby. Mężczyzna na wniosek prokuratora został przez sąd tymczasowo aresztowany.

Do tych dramatycznych wydarzeń doszło w marcu tego roku. Policjanci pracowali nad ustaleniem dwóch pozostałych osób, które brały udział w tym zdarzeniu oraz ustaleniem dokładnego przebiegu i motywów tego niebezpiecznego zajścia. W wyniku podjętych czynności wytypowani zostali dwaj mężczyźni z Ełku.

Wykonanie szeregu działań oraz przeprowadzone badania i ekspertyzy zebranego materiału dowodowego potwierdziły, że brali oni udział w tym zdarzeniu. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów — informują w dzisiejszym (8.07.2024 r.) komunikacie.

Prokurator przedstawił im także zarzuty udziału w pobiciu z użyciem maczety i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Obaj zostali tymczasowo aresztowani.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5