Aktywne wakacje z Centrum Edukacji Ekologicznej

2024-07-08 12:24:53(ost. akt: 2024-07-08 12:35:33)

Autor zdjęcia: Fb/CEE

W sobotę odbyła się wycieczka do Drohiczyna i Mielnika zorganizowana przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku.

Program był bardzo bogaty i napięty, a tylko dlatego, żeby pokazać uczestnikom jak najwięcej miejsc wartych odwiedzenia. Ełczanie zwiedzili m.in: Centrum Edukacji Ekologicznej w Drohiczynie, Muzeum Motoryzacji, Muzeum Kajakarstwa - jedyne w Polsce, Cerkiew pw. św. Mikołaja, Górę Zamkową- punkt widokowy z panoramą na dolinę Bugu, Katedrę pw. Trójcy Przenajświętszej - weszli na taras widokowy na odkrywkową kopalnię kredy (jedyna czynna kopalnia kredy w Polsce) - ostatni punkt wycieczki - Święta Góra Grabarka - prawosławne sanktuarium z jedynym żeńskim klasztorem w Polsce — relacjonują organizatorzy.


A przed chętnymi kolejne wyprawy. I jak się okazuje, cieszą się one ogromną popularnością. Na tą najbliższą, w niedzielę, na wędrówkę przez tajemnicze zakątki Puszczy Knyszyńskiej nie ma już miejsc. Ale jeśli jesteście chętni, dziś (poniedziałek, 08.08.2024) ruszyły zapisy na kolejną wyprawę.

Tym razem wybierzemy się do Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej, która obfituje nie tylko różnorodnością krajobrazową i urokliwymi okolicznościami przyrody, ale również bogatą historią wojenną. Dowodem tego jest chociażby to, iż w Rezerwacie ‘Koniuszanka II” zachowały się okazy starych drzew, szczególnie dębów, a ich wymiary wynoszą obecnie do 650 centymetrów obwodu. Rezerwat faunistyczny ‘Orłowo Małe’, utworzony w 1958r. , był pierwszym rezerwatem chroniącym ostoję żółwia błotnego w Polsce. W Orłowie znajduje się największy na terenie województwa warmińsko-mazurskiego cmentarz z okresu I wojny światowej. Z kolei Rezerwat krajobrazowy ‘Źródła Rzeki Łyny im. Prof. Romana Kobendzy’ obejmuje rozległą dolinę z wieloma bocznymi wąwozami, na terenie której znajdują się liczne systemu źródliskowe, a wypływające ze zboczy dziesiątki strumyków dają początek rzece Łynie — przedsatwiają program wycieczki jej organizatorzy z CEE w Ełku.

Start już 21 lipca. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji na stronie internetowej Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5