Mamy jednego z najlepszych dzielnicowych w województwie

2024-07-05 16:16:20(ost. akt: 2024-07-05 16:33:53)
W. Szylak zajął II miejsce w konkursie na najlepszego dzielnicowego naszego województwa

W. Szylak zajął II miejsce w konkursie na najlepszego dzielnicowego naszego województwa

Autor zdjęcia: policja.gov.pl

Dzielnicowy niczym lekarz pierwszego kontaktu, jest tym, który diagnozuje problemy mieszkańców swojego rejonu służbowego i szuka sposobu, by je rozwiązać. To zadanie odpowiedzialne, wymagające odpowiedniej wiedzy i umiejętności interpersonalnych.
W piątek 5 VII, w obiektach Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie odbył się wojewódzki etap XIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. W zawodach udział wzięli kierownicy dzielnicowych oraz po dwóch najlepszych dzielnicowych z każdego powiatu w regionie, którzy okazali się najlepsi podczas eliminacji na poziomie komend miejskich i powiatowych. Świetnie w stolicy województwa zaprezentował się funkcjonariusz z KPP Ełk.

Wszyscy pretendenci przystąpili do testu wiedzy składającego się z 60 pytań, natomiast dzielnicowi dodatkowo sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności w konkurencji „symulacja – przyjęcie interesanta”. Po całodniowych zmaganiach wyłonieni zostali najlepsi z nich.

W. Szylak zajął II miejsce w konkursie na najlepszego dzielnicowego naszego województwa

Najlepsze wyniki wśród kierowników rewirów dzielnicowych uzyskali:

1. asp. Wojciech Jędrzejczyk z KPP w Mrągowie
2. podkom. Waldemar Szyłak z KPP w Ełku
3. podkom. Piotr Drozdowski z KPP w Giżycku

W gronie dzielnicowych najlepsi okazali się:

1. st. asp. Paweł Bialkowski z KPP w Braniewie
2. sierż. szt. Łukasz Banach z KMP w Olsztynie
3. sierż. szt. Łukasz Groszkowski z KPP w Nowym Mieście Lubawskim

Zdobywcy miejsc na podium otrzymali pamiątkowe tablice oraz nagrody od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, które wręczył im p.o. Komendanta Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego w Olsztynie insp. Radosław Drach oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego, które wręczyła Dyrektor Generalny Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie Pani Monika Choroszewska-Pleńkowska.


Insp. Radosław Drach p.o. Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie podziękował wszystkim za udział w zawodach, gratulując osiągniętych wyników, a najlepszym z nich, którzy będą reprezentować garnizon warmińsko-mazurski, życzył powodzenia 22 X, kiedy to odbędzie się krajowy finał zawodów „Dzielnicowy Roku” w Katowicach.

Organizowane zawody są m.in. formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę dzielnicowego i kierowników rewiru dzielnicowych. Funkcjonariusze w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, żeby jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu. Celem zawodów jest poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności zawodowych dzielnicowego. Zawody swoim patronatem objął Radosław Król Wojewoda Warmińsko-Mazurski.

mat. WM Policja (tm/kh); opr. mac.

Obrazek w tresci

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5