Smoki rozgrzały nasze jezioro do czerwoności!

2024-07-02 12:17:58(ost. akt: 2024-07-02 12:25:32)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Ełku

Straż Pożarna w Ełku, Special Force Ełk, a także 16 Batalion Rozpoznawczy w Ełku, w rywalizacji drużyn męskich oraz Batalion Zmotoryzowany Wojewodzin, OSP Chełchy oraz Koma Team wśród drużyn mieszanych, tak prezentowano się podium XII Wyścigów Smoczych Łodzi na Jeziorze Ełckim.
W sobotę, 29 czerwca, już po raz dwunasty na Jezioro Ełckie wypłynęły smocze łodzie. W zabawie wzięło udział 15 drużyn, w tym 6 w kategorii męskiej.

W kategorii męskiej rywalizacja podzielona była na trzy biegi eliminacyjne oraz dwa biegi finałowe. W rywalizacji o trzecie miejsce 16 Batalion Rozpoznawczy w Ełku zwyciężył z Comeco Team, natomiast w wielkim finale Straż Pożarna w Ełku okazała się lepsza od Special Force Ełk.

Uczestników kategorii mieszanej w losowaniu przed wyścigami podzielono na 5 biegów eliminacyjnych oraz dwa biegi finałowe. W biegu o trzecie miejsce Koma Team pokonała Comeco Team, natomiast w walce o pierwsze miejsce Batalion Zmotoryzowany Wojewodzin zwyciężył z OSP Chełchy.

Oprócz widowiskowych wyścigów na wodzie, organizatorzy przygotowali także atrakcje na lądzie. Uczestnicy wyścigów wraz z rodzinami i znajomymi mogli skorzystać bezpłatnie z parku linowego.

Imprezę na Jeziorze Ełckim po raz dwunasty zorganizowało Starostwo Powiatowe w Ełku. Współorganizatorem był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Ełku, natomiast partnerami imprezy byli Urząd Miasta Ełku oraz Agencja Reklamowa Pixel. Rozmaitości Ełckie były jednym z patronów medialnych wydarzenia.

- Drużynom i kibicom dziękujemy za udział. Do zobaczenia za rok - nie ukrywa zadowolenia ełckie starostwo.

Wyniki XII Wyścigów Smoczych Łodzi na Jeziorze Ełckim:

Kategoria męska

1. Straż Pożarna w Ełku
2. Special Force Ełk
3. 16 Batalion Rozpoznawczy w Ełku

Kategoria mieszana

1. Batalion Zmotoryzowany Wojewodzin
2. OSP Chełchy
3. Koma Team

mat. Starostwo Powiatowe w Ełku; opr. mac.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5