Brawo wioślarze!

2024-06-14 13:45:30(ost. akt: 2024-06-14 13:51:00)

Autor zdjęcia: Fb/UKS MOS Ełk

W miniony weekend na plaży w Brzeźnie w Gdańsku odbyły się I Puchar Polski oraz Regaty Nadziei Olimpijskich "Olimpic Hopes" w wioślarstwie morskim.

UKS MOS Ełk reprezentowali: Łukasz Zub, Szymon Piekarski ,Mateusz Liwoch, Jakub Kosiorek, Jakub Zduniak oraz Antonina Smolańczuk.

Łukasz Zub wywalczył 2 medale: złoty w dwójce mix (z Małgorzata Kró-l Poznań Rowing Club) oraz srebrny medal w jedynce.

I Puchar Polski był zarazem kwalifikacjami do Mistrzostw Europy, zwycięscy w konkurencji jedynek oraz dwójek mix z automatu uzyskali kwalifikacje na Mistrzostw Europy w sprincie wioślarskim (Mistrzostwa Europy odbędą się w Gdańsku 20-21.06.2024).

Szymon Piekarski w jedynce seniorów zajął 8. miejsce.

W konkurencji juniorów w Regatach Nadziei Olimpijskich "Olimpic Hopes" ełcka klubowa dwójka mix Antonina Smolańczuk wraz z Jakubem Kosiorkiem zajęli 4. miejsce.

W regatach Nadziei Olimpijskich "Olimpic Hopes" zawodnicy UKS MOS Ełk wywalczyli dwa medale w konkurencji dwójek mix juniorów młodszych (z zawodniczkami z KW 04 Poznań): złoty medal Mateusz Liwoch, a srebrny Jakub Zduniak.

Mateusz Liwoch w Regatach Nadziei Olimpijskich "Olimpic Hopes" również startował w jedynce, gdzie zajął miejsce 5.

Zawodnicy są podopiecznymi trenerów Marcina Święcińskiego i Sebastiana Kosiorka.