Niezwykle cenny sportowy weekend tenisistów LUKS-u

2024-06-10 09:14:05(ost. akt: 2024-06-10 09:28:34)

Autor zdjęcia: LUKS ABC Żak Pisanica

Miniony weekend był niezwykle intensywny tenisistów stołowych LUKS ABC Żak Pisanica, którzy rywalizowali zarówno na Mazowszu, jak i Podlasiu.
Sobota przyniosła wielkie emocje w Grodzisku Mazowieckim, gdzie prawie 80 młodych zawodników z całego kraju walczyło w X edycji Ogólnopolskiego Turnieju Pingla Cup. Dziewczęta LUKS ABC Żak Pisanica spisały się rewelacyjnie - aż cztery z nich awansowały po fazie grupowej do czołowej szesnastki turnieju.:

* Dominika Borkowska zajęła 4 miejsce.
* Kamila Kalicka uplasowała się na 5 miejscu.
* Iga Ruszczyk i Nina Szpaczko zakończyły rywalizację na 13 miejscu.

Laura Borkowska i Nikola Kwiatkowska, mimo braku awansu do turnieju głównego, również zaprezentowały się świetnie w turnieju pocieszenia. Laura wygrała wszystkie pięć swoich pojedynków, triumfując w tej kategorii, natomiast Nikola zajęła 5 miejsce.

W niedzielę do rywalizacji przystąpili chłopcy. Alan Danowski reprezentował pisanicki klub z dużym zaangażowaniem. W pojedynkach grupowych wygrał trzy mecze i przegrał jedynie z turniejową jedynką, co dało mu awans do turnieju głównego z drugiego miejsca. Tam niestety trafił na turniejową dwójkę, która ostatecznie wygrała cały turniej. Mimo porażki, Alan wygrał kolejny pojedynek, kończąc zawody w przedziale 17-24 spośród 76 startujących chłopców. W grze deblowej, razem z kolegą z Białegostoku, dotarł do 3 rundy, plasując się w przedziale 9-16, ponownie przegrywając ze zwycięzcami turnieju.

Równocześnie, podczas gdy Alan walczył w Grodzisku, inna grupa zawodników LUKS-u rywalizowała w Sokółce.

Wyniki zawodów w Sokółce:

* Nikola Dzikońska zdobyła 1 miejsce w kategorii klas 5-8.
* Wiktoria Borkowska zajęła 2 miejsce.
* Ola Przybylska uplasowała się na 3 miejscu.

W kategorii klas 4, Dominika Borkowska zwyciężyła, a Iga Ruszczyk zajęła 3 miejsce. W najmłodszej kategorii, zerówkowicze Laura Borkowska i Franek Winikajtys, zajęli 4 miejsca.

- Gratulujemy wszystkim zawodnikom ich osiągnięć i dziękujemy rodzicom za wszelką pomoc i wsparcie. Dla naszych młodych sportowców był to niezwykle cenny weekend, pełen doświadczeń i sportowych wyzwań, które z pewnością zaowocują w przyszłości - nie ukrywa radości kadra LUKS ABC Żak Pisanica.

mac.
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5