Upiększał elewację - prokurator go odpowiednio nagrodził

2024-06-07 16:27:05(ost. akt: 2024-06-07 17:11:24)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Szybka reakcja na wandalizm jest bardzo ważna i może przyczynić się do natychmiastowego zatrzymania sprawcy. Pokazała to niedawna sytuacja z Ełku...
29-latek malował nocą elewację bloku farbą w sprayu. Zareagowali zaniepokojeni mieszkańcy Ełku, którzy szybko zadzwonili pod numer alarmowy. Dzięki temu interweniujący policjanci od razu zatrzymali mężczyznę, który niszczył mienie.

W nocy - z 5 na 6 VI (środa / czwartek) mieszkańcy zgłosili incydent, że ktoś maluje sprayem po elewacji bloku. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce i na gorącym uczynku zatrzymali mężczyznę, którego zastali akurat w trakcie komponowania swojego bohomazu. Miał ze sobą kilka puszek farby w sprayu. Jak się okazało, 29-latek naniósł kilka różnego rodzaju napisów o szerokości około 10 metrów. Przyznał, że chciał upiększyć elewację.

Mężczyzna został zatrzymany. Był nietrzeźwy – miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Straty wstępnie oszacowano na 1000 złotych. Gdy wytrzeźwiał, policjanci przedstawili mu zarzut niszczenia mienia. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

To jednak nie wszystko - 29-latek jest także podejrzany o dokonanie rozboju pod koniec kwietnia w Ełku. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

mat. KPP Ełk; opr. mac.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5