Świętowali Dzień Dziecka na gminnym festynie rodzinnym

2024-06-07 09:32:18(ost. akt: 2024-06-07 09:37:49)

Autor zdjęcia: Gmina Ełk

Peter Drucker powiedział kiedyś: „Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie”. To motto przewodziło tegorocznemu gminnemu festynowi rodzinnemu z okazji Dnia Dziecka, który odbył się pod hasłem „Świat za sto lat”. Celem wydarzenia było zjednoczenie mieszkańców Gminy Ełk oraz zapewnienie rodzinom wspólnej zabawy i edukacyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży.
Za nami Dzień Dziecka. W mniejszych i większych miejscowościach Gminy Ełk odbyły się z tej okazji festyny. Główny, Gminny Festyn Rodzinny pod honorowym patronatem Wójta Gminy Ełk, Tomasza Osewskiego, odbył się 29 maja przy Zespole Szkół Samorządowych w Stradunach.

Podczas festynu przygotowano wiele atrakcji. Na scenie wystąpili m.in. chórzyści z Zespołu Szkół Samorządowych w Stradunach oraz Mrozów Wielkich pod opieką Ewy Soliwody, grupy mażoretkowe „Tutti Frutti” i „Kinderki”, artyści z Olecka, grupa akrobatyczna „Proton” z Mrozów Wielkich, zespół Folkowianki. Dużym zainteresowaniem cieszył się turniej piłki nożnej, w którym uczestniczyły drużyny z Woszczel, Mrozów Wielkich, Nowej Wsi Ełckiej, Chełch i Stradun. Do zabawy zagrzewała grupa eventowa Partybox.

Na terenie szkoły rozstawiono liczne stoiska tematyczne, do których ustawiały się długie kolejki. Wśród tematów dominowała ekologia: wymiana książek, roślin, rebusów edukacyjnych, ścieżek sensorycznych oraz rękodzieło. Fotobudka, wykonana w ramach projektu artystycznego przez klasę VII, również cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dzieci mogły korzystać z dmuchanych zjeżdżalni, częstować się słodyczami, wypiekami cukierniczymi oraz posiłkami przygotowanymi przez szkolną stołówkę. Z kolei Komenda Powiatowa Policji z Ełku, Jednostka Ratownicza z Ełku oraz OSP Straduny zapewniły cenną wiedzę o bezpieczeństwie.

Jednym z punktów programu był pokaz EKOmody w wykonaniu dzieci z klas 0-II, za który wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od Zakładu Usług Gminnych Gmina Ełk Sp. z o.o. Podczas festynu ogłoszono również wyniki gminnego konkursu plastycznego "Świat za sto lat", o którym można przeczytać więcej na stronie organizatora. Rozstrzygnięto konkurs kulinarny "Wypieki babuni", sponsorowany od lat przez Radę Rodziców ZSS w Stradunach.

Dzięki wspólnemu wysiłkowi organizatorów, sponsorów i uczestników, festyn okazał się wielkim sukcesem, a uczestnicy mogli spędzić czas w miłej i radosnej atmosferze, ucząc się i bawiąc. Festyn wsparli: Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski, Sołectwo Stradun, Centrum Kultury Gminy Ełk, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku, Zakład Usług Gminnych Gmina Ełk Sp. z o.o., Publiczne Przedszkole "Pitagoras" w Stradunach, Zakład Cukierniczy "Michał", Piekarnia "Karmelek".

mat. Gmina Ełk; opr. mac.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5